Sanayi Tesislerine bayram ziyareti

 Sanayi Tesislerine bayram ziyareti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, üretimlerini sürdüren fabrikaları ziyaret ederek işçilerle bayramlaştı. Kacır, Kurban Bayramı öncesi tesislerin üretimlerini yetiştirebilmek için büyük bir kapasite ile çalıştığını belirtti.

 İstanbul Pendik’teki AKCAM ile Dilovası’ndaki Diler Demir Çelik fabrikalarını ziyaret eden Bakan Kacır, tesislerdeki yetkililerden üretimler hakkında bilgi aldı.

 TÜRKİYE, DEMİR ÇELİK VE DÜZ CAM ÜRETİMİNDE LİDER

Alın teri dökmeye devam eden çalışanlar ile bir araya gelmek istediklerini anlatan Kacır, “Emekçilerimizin bayramını tebrik etmek istedik. Bir cam eşya üreticimize ve bir de demir çelik üretim tesisimize ziyarette bulunmuş olduk. Türkiye’miz her iki sektörde de dünyanın önde gelen üreticilerinden.” dedi. 

 AVRUPA’NIN BİRİNCİSİYİZ

Kacır, Türkiye’nin düz cam üretiminde Avrupa’nın birincisi, dünyanın beşincisi olduğunu söyleyerek, “Demir çelikte de Avrupa’nın en büyük birinci ya da ikinci üreticisi oluyoruz, farklı yıllarda, yine dünyanın en büyük yedinci üreticisi konumundayız. Tabii bu sektör özellikle karbon emisyonlarının azaltılmasında da büyük bir dönüşüm içerisinde.” ifadelerini kullandı. 

 YATIRIMCILARIMIZLA ALIN TERİ DÖKEN İŞÇİLERİMİZİN DESTEKÇİSİYİZ

Demir çelik tesislerinin nitelikli çelik üretimi konusunda son yıllarda yatırımlarını hızlandırdığına dikkati çekerek, “Biz, bütün bu süreçlerde yatırımcılarımızın yanında olmaya, alın teri döken emekçilerimizin her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.  

 TEK TEK BAYRAMLAŞTI BAKLAVA İKRAM ETTİ

Kurban Bayramı dolayısıyla herkesin bayramını tebrik eden Kacır, “Rabbimden tüm emekçilerimize, tüm çalışanlarımıza, tüm girişimcilerimize ve Aziz milletimize nice güzel bayramlar yaşatmasını temenni ediyorum.” diye konuştu. Bakan Kacır, işçilerin bayramını tebrik ederek, baklava ikram etti. Kacır’a ziyaretlerinde Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Ahmet Yozgatlıgil ile Kocaeli Valisi Serdar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Pendik Kaymakamı Hülya Kaya ile yetkililer eşlik etti.

Benzer Haberler