SBTÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET KUL’UN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMINI KUTLADI

 SBTÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET KUL’UN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Rektör Mehmet KUL 24 Temmuz basın bayramını kutladı.

Kul açıklamasında “Demokratik yaşamın vazgeçilmez unsuru, haber alma hakkının ve özgürlüğünün en temel aracı olan basına uygulanan sansürün 24 Temmuz 1908 yılında kaldırılması, bu hak ve özgürlüklerin kullanılması bakımından önemli bir dönüm noktasıdır. Ülkemizde bu vesileyle kutlanmakta olan “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” demokrasimiz ve özgürlüklerimiz bakımından büyük bir anlam taşımaktadır.

Hiç şüphe yok ki “Basın milletimizin müşterek sesidir”. Bu noktadan hareketle basınımız, demokrasinin korunması ve gelişmesi, insanımızın hak ve özgürlüklerinin teminat altına alınması, doğru bilgi ve haberin kamuoyuna ulaştırılması bakımından önemli bir görev üstlenmiştir. Bu önemli görevi sorumluluk bilinciyle yerine getiren gazetecilerimizin vazife aşkı, zor şartlar altındaki çabaları ve katkıları her türlü takdiri hak etmektedir.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin kuruluşundan günümüze kadar olan süreçte, bilimsel çalışmalarımızın kamuoyuna duyurulması, Üniversitemizin gelişmesi ve tanıtılması konusunda basın kuruluşlarımızın her zaman yanımızda olduğunu görmek, olumlu katkılarını ve desteklerini hissetmek, hedeflerimize giden yolda bizleri daha çok motive etmekte ve güç vermektedir. Bizlerin de bu motivasyon ışığında daha çok çalışma kararlılığında olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Bu vesileyle, tüm basın yayın kuruluşlarımızın ve gazetecilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum” dedi.

Benzer Haberler