SCÜ’den başarılı sporculara ödül

 SCÜ’den başarılı sporculara ödül

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde çeşitli spor müsabakalarında derece almış başarılı sporcular kabul edildi.Rektörlük Senato Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya SCÜ  Rektöür Prof. Dr. Alim Yıldız, Spor Bilimleri Fakültesi (SBF) Dekanı Prof. Dr. Serkan Hazar, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mustafa Hasbek, antrenörler, derece almış öğrenci ve personel katıldı.

Açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Son yıllarda sporun çeşitli branşlarında çok iyi dereceler alıyoruz. Bu noktada SBF’nin çok büyük bir önemi var. Wushu, Tekvando, Güreş, Voleybol ve Hentbol gibi sporlarda aldığımız dereceler bizleri gururlandırıyor.” şeklinde konuştu.

Sonra söz alan SBF Dekanı Prof. Dr. Serkan Hazar, “Yaşadığımız deprem felaketi sonrası Federasyon birçok müsabakayı ertelemesine ve üniversitelerde çok fazla öğrenci olmamasına rağmen takımların oynaması yönde sonrasında karar alındı. Takvimdeki sıkışıklığa ve sadece futbol müsabakalarına katılmamamıza rağmen güzel dereceler aldık. Önümüzdeki haftalarda oryantiring müsabakasını Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenleyeceğiz.” dedi. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler