Şehidimiz Ebediyete Uğurlandı

 Şehidimiz Ebediyete Uğurlandı

Pençe-Kilit Hareket Bölgesi’nde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada şehadete erişen Sivas merkez Gazi köyü nüfusuna kayıtlı olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Yıldırım, doğup büyüdüğü Gazi köyünde kılınan cenaze namazının ardından ebedi âleme uğurlandı.

Şehidimizin naaşı, Sivas Nuri Demirağ Havalimanında Valimiz Sn. Dr. Yılmaz Şimşek, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, il protokolü, askeri erkân, emniyet teşkilatı ve ailesi tarafından karşılandı.

Daha sonra Gazi köyü meydanında ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından şehidimizin al bayrağa sarılı naaşı, tekbirler ve dualar eşliğinde köy mezarlığına getirilerek toprağa verildi.

Cenazeye, Valimiz Sn. Dr. Yılmaz Şimşek, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, M. Habib Soluk, Semiha Ekinci, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Erzincan 59. Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kasa, Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Yılmaz Doğan, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidimizin kederli ailesine ve aziz milletimize baş sağlığı dileriz.Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler