Şehitlerimizi rahmetle anıyorum

 Şehitlerimizi rahmetle anıyorum

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türk milletinin verdiği var olma mücadelesinin Çanakkale Zaferi ile kahramanlık destanına dönüştüğünü söyleyen Başkan Çetindağ; “Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, bu vatan uğruna gözlerini kırpmadan canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi anmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Çanakkale, tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş mücadeleler sonucu kahramanlık destanı yazdığı kutsal vatan toprağıdır hem tarihimizin hem de dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Savaşında, bir daha dönmemek üzere cepheye giden şanlı ecdadımızın bağrında yattığı yerdir” dedi.

Çanakkale Zaferiyle, bugün bölgesinde ve küresel ölçekte dünyanın söz sahibi ülkelerinden biri haline gelen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulabilmesi için bir meşale yakıldığını belirten Çetindağ, “Aziz milletimiz, yokluklar ve imkânsızlıklar içinde sarsılmaz inancı ve mücadelesi sonucu zaferle sonuçlanan savaşta ‘Çanakkale geçilmez’ sözünü tarihe kazımıştır. Çanakkale’deki birlik, kardeşlik ve dayanışma, Kurtuluş Savaşı için gerekli mücadeleci ruhu da perçinlemiştir. Milletimiz, birlik ve beraberliğimizi bozmak için fırsat kollayanlara karşı, ebedi varlığımızın teminatı kahraman ecdadımızın sahip olduğu aynı ruh ve anlayışla vatanını korumak için bugün de canı ve kanı pahasına mücadelesine devam etmektedir.  Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, ruhları şad olsun diyor, kahraman gazilerimize ve şehitlerimizin aziz emanetlerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler