SESOB başkanı hakan Demirgil ve oda başkanları Sivas bilim ve teknoloji üniversitesini ziyaret etti

 SESOB başkanı hakan Demirgil ve oda başkanları Sivas bilim ve teknoloji üniversitesini ziyaret etti

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hakan Demirgil, Birliğe bağlı oda başkanları ile birlikte 19 Ocak 2023 Perşembe günü Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini ziyaret etti. 

Ziyarette, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Rektörü ile bir araya gelen SESOB Başkanı Hakan Demirgil ve beraberindeki oda başkanları, SBTÜ Kampüsünde yer alan laboratuvarlarda ve sosyal alanlarda incelemelerde bulundu.  

Üniversitede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul; “Üniversitemizi daha iyi noktalara taşımak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de emeğimizi esirgemeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Üniversitemizi ve Şehrimizi ileriye taşımak için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Üniversitemizin teknolojiyle ve sanayi iş birlikleriyle nitelikli bir üniversite olması için çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle savunma sanayi alanında güçlü iş birliklerine imzalar attık ve öğrencilerimizin sektörle iç içe olması için 7+1 eğitim modelini uygulamaya aldık. Yani öğrencilerimiz 7 dönem Üniversitemizde 1 dönem sektörde eğitim alacak. Bu eğitim modeli de sektörün ihtiyacı olan nitelikli mühendislerin yetişmesini sağlayacak. Önemli bir paydaşımız olduğunu düşündüğüm Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin tüm başkanlarıyla birlikte Üniversitemizi ziyaret etmelerinden büyük memnuniyet duyduğumu, olumlu ve yapıcı yaklaşımlarıyla gücümüze güç kattıklarını belirtmek istiyorum.” ifadelerine yer verdi.  

SESOB Başkanı Hakan Demirgil, Üniversitenin ismiyle bütünleştiğini yani Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin teknoloji ile iç içe bir eğitim kurumu olarak hizmet verdiğini belirterek; “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin bugünlere gelmesi için yaptığınız çalışmalarınızı ve çabanızı ben biliyorum. İstedim ki Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı odalarımızın kıymetli başkanlarının da bu çalışmaların ve çabaların sonucunda nelerin ortaya çıktığını görsünler. Üniversitemizi gezince Sultan Şehir Sivas’ımız adına gururlandım. Üniversitemiz bu kadar kısa zamanda kendini bu kadar geliştirdiyse, varlığını başarılarla süslediyse bu sizin emeğinizin karşılığıdır. Ben bütün şehrim adına, oda başkanlarım adına, 22.000 esnaf adına sizi ve ekibinizi canı gönülden tebrik ediyorum. Tekrar göreve devam etmeniz de bence Üniversitemiz adına önemli bir şans. Bu nedenle de özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye teşekkür ediyorum. Başlayan önemli işlerin devam etmesi için sizin Üniversitemizde olmanız çok doğru bir karardır.” şeklinde konuştu. 

Ziyaret kapsamında Başkan Demirgil ve beraberindeki oda başkanları, Lütfi Abay Yapay Zekâ, Robotik ve Kontrol Laboratuvarı, Aerodinamik ve İtki Laboratuvarı, Yapı ve Malzeme Laboratuvarı, İHA Teknolojisi ve Operatörlüğü Programı Laboratuvarı, Teraherz Teknolojileri Araştırma Laboratuvarı, Sistem Dinamiği, Kontrol ve İmalat Laboratuvarı, Enerji Sistemleri Laboratuvarı, Kimya Mühendisliği Laboratuvarı,  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Laboratuvarı,  Bitki Zararlıları Laboratuvarı, Bitki Doku Kültürü Laboratuvarı, Moleküler Genetik Laboratuvarı, Kalite ve Torak Analiz Laboratuvarında incelemelerde bulundu. 

Gerçekleştirilen gezinin ardından Başkan Demirgil ve beraberindeki oda başkanları öğrencilerle yemekte bir araya geldi. Başkan Demirgil günün anısına SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’a Sivas El Sanatları Seti hediye etti. Ziyaret, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.  Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler