SESOB, CHP milletvekili adaylarıyla buluştu

 SESOB, CHP milletvekili adaylarıyla buluştu

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından gerçekleştirilen ‘Esnaf Buluşması’ programının konukları Cumhuriyet Halk Partisi Sivas milletvekili adayları oldu.

 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sesob Başkanı Hakan Demirgil,   oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri,   CHP milletvekili Ulaş Karasu, milletvekili adayı Serdar İnce, CHP İl Başkanı Haydar Öztürk ve parti yöneticileri de katıldı.

Esnaf buluşmasının açılış konuşmasını yapan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, teşkilat olarak siyasi partilere önem verdiklerini belirterek, “Esnaf teşkilatı olarak seçilmiş oda başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz ile siyasi partilerimizin milletvekili adaylarını buluşturuyoruz. 28. Dönem milletvekili adaylarımıza esnaflarımızın ve Sivas’ımızın sorunlarını anlatıyor ve çözümü konusunda da destek istiyoruz Ülkemizin, Sivas’ımızın ve esnafımızın faydasına olan proje ve düşünce hangi partiden gelirse gelsin biz onlara destek veririz. Almış olduğumuz ahilik terbiyesi gereği hayırda, güzellikte, sevgide ve dayanışmada Sivaslı esnaf ve sanatkarlar  olarak gereğini yapacağımızdan ve elimizi taşın altına koyacağımızdan hiç şüpheniz olmasın .

 Bu vesileyle Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin  başta ülkemiz olmak üzere,  şehrimiz Sivas’a, esnaf ve sanatkarlarımıza ve  halkımıza hayırlı olmasını diliyor, esnaf teşkilatımızda sohbet ettiğimiz, sorunlarımızı, düşünce ve fikirlerimizi paylaştığımız Sivas’ımızın hizmetine talip olan Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adaylarımıza başarılar diliyoruz .”dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve ikincisi sıra adayı Serdar İnce ise Sivas’ın kaderini değiştirecek, cazibesini artıracak, projelerde ve yatırımlarda her zaman yer alacaklarını, esnafın , Sivas’ın sorun ve sıkıntılarını çözeceklerini, yatırımların Sivas’ta daha cazip hale getirmek için gayret göstereceklerini dile getirdiler. Milletvekili adayları ayrıca toplantıya katılan başkan ve yöneticilerin sorularını da cevaplandırdı.

 Sesob Başkanı Hakan Demirgil milletvekili adaylarına esnafların sorunlarının yer aldığı dosya takdim etti. Haber Foto: E. SÖNMEZ

Benzer Haberler