SESOB depremzedeler için iş başvurusu standı açtı

 SESOB depremzedeler için iş başvurusu standı açtı

Sivas Esna f ve Sanatkarlar Odaları Birliği Binali Yıldırım Kredi ve Yurtlar Kurumunda depremzede vatandaşlara ve esnaflara iş konusunda yardımcı olmak amacıyla stant açarak başvuru taleplerini aldı.

11 ilde ve Gürün ilçemizde meydana gelen deprem sonrasında tüm imkanlarını seferber eden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta yerleştirilen alilere de yiyecek, giyim, ev, iş ve diğer konularda da  yardımcı oluyor. Bu kapsamda Kredi ve Yurtlar Kurumundaki yurtlarda kalan, meslek sahibi olan ustalara destek olmak, bu süreçte çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Aşık Ruhsati Kültür Merkezinde stanç açarak depremzedelerin başvurularını alındı. Yaşadığı illerde meslek sahibi olanları istihdam etmek, işyerlerinde çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını ifade eden Sivas Esnaf ve sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil amaçlarının depremzedelere iş imkanı sağlamak olduğunu belirterek, “Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak deprem sonrasında harekete geçerek desteğimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esnaf teşkilatı önemli bir kavram ve teşkilattır. Bu teşkilatın içerisinde yer alan ancak, depremle birlikte mağdur olan kardeşlerimize desteğimiz devam ediyor. Yurtlarda kalan ustalarımıza, meslek sahiplerine iş konusunda destek olmak amacıyla Aşık Ruhsatı Kültür Merkezinde stantlar oluşturduk. Personelimiz ve oda başkanlarımızla birlikte başvuruları alıyoruz. Talepler doğrultusunda merkezde bulunan 13 mesleki odamız ve İş Kur Müdürlüğü aracılığı ile bu vatandaşlarımızın mesleklerini yapmalarını, istihdama katkı sağlamalarına yardımcı olmak istiyoruz. Burada kalan vatandaşlarımız normalleşme sürecinde çalışırlarsa yaşadıkları sıkıntıları daha da kısa sürede atlatacaklarına inanıyorum.” dedi.

Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, depremzede vatandaşların çalışabilmesi, iş imkanına kavuşması için oluşturulan stantın çok önemli olduğunu vurgulayarak, desteklerinin devam edeceğini dile getirdi. Haber Foto: E. SÖNMEZ

Benzer Haberler