Sesob ile İş Bankası pos ve kredi protokolü imzaladı İş Bankasında esnafa destek

 Sesob ile İş Bankası pos ve kredi protokolü imzaladı İş Bankasında esnafa destek

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği  ile İş Bankası arasında pos cihazı ve kredi protokolü imzalandı..

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen imza törenine Sesob Başkanı Hakan Demirgil ile İş Bankası Merkezi Şube Müdürü Tamer Dinçer katıldı.

İş Bankası Müdürü Tamer Dinçer, esnaf ve sanatkarların kullandığı pos cihazı kullanımı konusunda  kampanyası paketi yaparak ücret ve oranların indirimli olduğunu söyledi.

Kampanyanın 10.01.2023-31.05.2023 tarihleri arasında geçerli olacağını vurgulayan İş Bankası Müdürü Tamer Dinçer, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile yapmış olduğumuz protokol sonrasında pos cihazlarında yurt dışı kartlar oranı yüzde 2, peşin işlemler tek oranı 1,05, taksitli işlemler 2-6 ve üç taksite ilave olarak 2 taksit vereceğiz. Pos kullanım ücreti olarak sabit ve mobil pos 29 TL, Sabit ve Mobil ÖKC 49 TL’dir Maxsi puan katkısı ise işyeri 0,01, bankanın ise 0,01 olacaktır. Esnaflarımız pos kullanımında bu indirimlerden faydalanacaktır” dedi.

Esnaf ve Kobilere yönelik olarak avantajlı destek kredi kampanyası hakkında bilgi veren Dinçer, kredi tutarının azamisinin 1 milyon TL olduğunu vurgulayarak ödeme planının bir yıl olduğunu kaydetti.

Dinçer, taksitli ödeme kredilerinde asgari 2 ay, azami 12 ay, spot kredilerinde ise azami 182 gün süresi olduğunu sözlerine ekledi.

Dinçer,kredi ve pos cihazları konusunda ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin İş Bankası Merkez şube müdürlüğüne başvuruda bulunmasını istedi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ise, esnafın kredilerle ayakta durmaya ve girdi maliyetlerini karşılamaya çalıştığını ifade ederek, esnafa destek olmak için gayret gösterdiklerini vurgulayarak, “Esnaflarımıza destek olmak için gayret gösteriyoruz. Esnaflarımızın çoğunluğunda pos cihazı bulunmaktadır. Bu cihazları kullanırken alınan oran da çok önemlidir. Yapmış olduğumuz protokol ile bu oran aşağı çekilmiştir. Esnaf ve Sanatkarlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ile İş Bankası Şube Müdürü Tamer Dinçer arasında protokol imzalandı. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler