Sevgi Çocuk Evleri’nde Müzikli Oyun Etkinliği Düzenlendi

 Sevgi Çocuk Evleri’nde Müzikli Oyun Etkinliği Düzenlendi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Sanat, Düşünce, Edebiyat Kulübü ve Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından Sevgi Çocuk Evleri’nde kalan çocuklara yönelik “Müzikli Oyun Etkinliği” düzenlendi.

Sitenin konferans salonunda gerçekleştirilen ve SHMYO Öğretim Görevlisi ve Kulüp Akademik Danışmanı Mehtap Çiftçi tarafından koordine edilen etkinliğe T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Sivas İl Müdürlüğü Sevgi Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Murat Özdemir, SHMYO Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Funda Evcili, akademisyenler, öğrenciler ve Sevgi Çocuk Evleri’nde kalan çocuklar katıldı.

Çocuklara, Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından oyunlar oynatıldı, öyküler anlatıldı ve şarkılar öğretildi. Programın sonunda Öğr. Gör. Çiftçi ve öğrenciler tarafından hazırlanan hediyeler çocuklara dağıtılarak pasta kesimi yapıldı. 

Program sonunda SHMYO Müdür Yardımcısı Evcili, bahar yarıyılında da Sevgi Çocuk Evleri’ni ziyaret etmeyi ve çocuklara yönelik faaliyetleri sürekli hale getirmek istediklerini belirtti.  Sevgi Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Murat Özdemir ise çocukların gelişimine katkı sağlayacak her türlü etkinlikte birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler