Sevgi En Büyük Koruyucudur

 Sevgi En Büyük Koruyucudur

05 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Vali Yılmaz Şimşek, Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen programa katıldı.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Sivas Belediyesine ait Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldı. Etkinliğe; Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, İl Jandarma Komutanı Muhammed Sevinç, öğrenciler ve çok sayıda hayvan sever katıldı.

– İç Anadolu’nun En Güzel Barınaklarından

Tesis hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bize emanet edilen sessiz dostlarımızın daha düzgün bir ortamda yaşaması adına gerekli çalışmaları Veteriner İşleri Müdürlüğümüz aracıyla takip ediyoruz. İçerisinde bulunduğumuz tesis konusunda çok mütevazı olmayacağım. İç Anadolu Bölgesinin en güzel hayvan barınaklarından birisi. Bu noktada mutlaka eksiğimiz vardır, yapılması gereken birçok husus da vardır. Bunları da yine istişareye dayalı, gönüllerimizin de fikrini alarak onlarla gidermek için gayret ediyoruz.”

“Hayvanları korumak insan olmanın gereğidir”

Ardından konuşan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, hayvanları korumanın insan olmanın gereği olduğunu belirtip, “Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü. Bugün vesilesiyle Belediyemizin Hayvan Barınağını ziyaret ediyoruz. Gerçekten burası örnek bir tesis. İç Anadolu’nun belki de en güzel, en donanımlı ve kaliteli tesisi diyebiliriz. Bu anlamda Belediyemizi ve Başkanımızı tebrik ediyoruz. Şüphesiz sokak hayvanları, sevimli dostlarımız, bizlerle aynı çevreyi paylaşan aynı besin zincirini paylaşan en yakın dostlarımız.” dedi.

– Tüm Paydaşlarımızla Ortak Çalışıyoruz

Valilik olarak tüm paydaşlarla sokak hayvanlarının daha güzel ortamda yaşamaları için çalışma yürüttüklerini ifade eden Vali Şimşek “Bizim sokak hayvanlarına, bu sevimli dostlarımıza ilgimiz sadece kültürümüzün, dinimizin bir gereği değil aslında aynı zamanda insan olmanın bir gereği. Biz de bu anlamda Valilik olarak tüm paydaşlarımızla birlikte gerek Belediyemiz gerek gönüllülerimizle birlikte, sevimli dostlarımızın daha iyi koşullarda, hiçbir işkenceye maruz kalmadan rahatça bulundukları ortamlarda yaşayabilmeleri için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Özellikle kış aylarında sokak hayvanlarımızı besleme noktasında mama bırakıyoruz. Bu çalışmalarımız ve buna benzer çalışmalarımız bundan sonra da artarak devam edecek. Amacımız sevimli dostlarımız konusunda bir farkındalık oluşturmak, onlara daha çok sevgi göstermek. Çocuklarımızın bu sevimli dostlarımızı tehdit olarak değil aslında birer arkadaş olarak kabul edip bundan sonra da hayvan sevgisi ile büyümelerini sağlamak. Bu amaçla doğrultusunda çalışıyoruz ve bundan sonrada bu tür çalışmalarımız tüm paydaşlarımızla özellikle Belediyemizle, Üniversite ve gönüllülerimizle birlikte devam edecek. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününüzü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, öğrenciler ve çok sayıda hayvan sever koruma altında olan sokak hayvanların bulunduğu kulübeleri gezdi.

Benzer Haberler