Şiir Vakti Programı Düzenlendi

 Şiir Vakti Programı Düzenlendi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Belediyesi ve ÜNİAK öğrenci topluluğu tarafından İbrahim Sadri’nin konuk olarak katıldığı “Şiir Vakti” adlı program düzenlendi.

Kadı Burhaneddin Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Ak Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hakan Yekbaş ile akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, “Çok kıymetli şairimiz İbrahim Sadri Bey’i siz değerli izleyicilerimiz ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tür etkinliklerimiz artarak devam edecek.” şeklinde konuştu.

Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız “Birbirinden değerli şiirleri seslendiren İbrahim Sadri Bey’e teşekkür ediyoruz. Değerli öğrencilerimizin hoşça vakit geçirmesini diliyorum.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ise “Sivas çok kadim bir şehir, her köşesinde farklı bir kültürel değer ve tarihi eser bulunuyor. Siz değerli gençler çok güzel bir şehirde öğrenim görüyorsunuz. Fakat Sivas’ın tarihini ve kültürünü de öğrenmenizi, bilmenizi tavsiye ederim.” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Daha sonra şiir dinletisine geçildi. Salonda izleyenlerin çoğunluğunu gençlerin oluşturduğuna dikkat çeken Sadri, bu tablodan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bir birinden güzel şiirleri seslendiren İbrahim Sadri, salonu hıncahınç dolduran katılımcılara teşekkür etti.

Program sonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman ve Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, İbrahim Sadri’ye hediye takdim ettiler. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler