Sivas belediyesinden öğrenciler için ‘orta Asya gezisi’

 Sivas belediyesinden öğrenciler için ‘orta Asya gezisi’

Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Diriliş Nesli Ahmed Yesevi Yolunda Kitap Okuma ve Bilgi Yarışması’ kapsamında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Proje kapsamında şehir merkezindeki toplam 2000 lise öğrencisine tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun Ertuğrul Gazi, yazar Fatih Duman’ın ise Pir ve Kızılelma adlı kitapları dağıtıldı. Kitaplarının okunması ve tahlili sonrasında düzenlenen sınavda 700 öğrenci yarıştı. Sınava giren 700 öğrenci hızlı trenle Ankara ve Konya gezilerine götürülecek. Dereceye giren 11 öğrenci için de Orta Asya gezisi düzenlenecek.

Belediye öncülüğünde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitimde Diriliş Derneği tarafından organize edilen yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler için Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde ödül töreni düzenlendi.

Şiir dinletisi ve ödül töreni programına; Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Milletvekili Semiha Ekinci, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Törende Konuşan Eğitimde Diriliş Derneği Başkanı Fahrettin Yılmaz, projenin hazırlık ve uygulanma aşamaları hakkında katılımcılara bilgi vererek desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dursun Yıldırım ise “Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi aklı selim, fikri selim, kalbi selim nesiller yetiştirerek hep birlikte Türkiye Yüzyılına koşacağız. Hepinizin bu bilinçte olmasını arzuluyoruz. Bu doğrultuda çalışıyoruz. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e eğitime verdiği katkılardan dolayı, eğitim camiası adına şükranlarımı sunuyorum. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Benzer Haberler