Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İle 2 Protokole İmza Atıldı

 Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İle 2 Protokole İmza Atıldı

Sivas Valiliği koordinesinde, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında 2 protokol imzalandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ilk olarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında ‘Kültür ve Turizm Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü’nü imzaladı. Daha sonra ise Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

– Kültür ve Turizm Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü

‘Kültür ve Turizm Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü ile ilimizde kültür, turizm, tarih, edebiyat, spor, iletişim ve sanat konularında işbirliği yapılacak. Diğer protokol ile de bilimsel çalışma ve araştırmalarda proje ortaklığı, akademik destek ve mesleki tanıtım faaliyetleri yapılacak.

– Vali Ayhan: Turizm Altyapısına Yönelik Çok Önemli Çalışmalar Yaptık

İmza töreninde konuşan Vali Ayhan, “Bugün Cumhuriyet Üniversitemiz ile kurumlarımız arasında iki ayrı protokolü imzalayacağız. İlimizin kültür ve turizm altyapısına yönelik bildiğiniz gibi çok önemli çalışmalara imza attık. Çalışmalarımızda; kültürel varlıklarımızı koruma, geleceğe aktarma, yeni turizm destinasyonları oluşturma, tanıtım faaliyetlerini profesyonel şekilde yürütme, sektörel eğitimlerle hizmet kalitemizi artırma gibi birçok hedef belirledik. Kültür-turizm alanı bir şehir için en fazla işbirliği ve senkronizasyon gerektiren alanlardan biri. Bu nedenle kurumların ortak akıl anlayışı ve hedef birlikteliği içerisinde hareket etmesi çok önemli. Üniversitemizin çalışmalarda etkin rol alması, hatta yönlendirici olması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle bugün imzalayacağımız protokolleri çok önemsiyorum. İmzalayacağımız bu protokolle İletişim Fakültemiz ile birlikte çok güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum Protokollerimizin şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız ise, üniversitelerin şehirlerle ilgili çalışmalar yapması gerektiğini belirterek, “Bu günde de buna yönelik bir protokol gerçekleştiriyoruz. İlimizin kültür ve turizm anlamında büyük bir potansiyeli var. Son yıllarda bu çok daha fazlalaştı. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca ise, 2019 yılından beri üniversite ile önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, Sivas Valisi Salih Ayhan himayesinde yeni dönemde de önemli çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

– SCÜ İletişim Fakültesi İle İl Millî Eğitim Müdürlüğü İşbirliği Protokolü

Sivas Valisi Salih Ayhan, yönetim anlayışları içerisinde kamu kurum ve kuruluşları arasında işbirliği ve koordinasyona büyük önem verdiklerini belirterek, “Kaynakların etkili ve verimli kullanılması, tecrübelerin paylaşımı ve ortak hedefler doğrultusunda çalışmalar yürütebilmek için işbirliğini sürekli en üst düzeyde tutma zorunluluğumuz var. Sivas bu konuda gerçekten örnek bir şehir. Yürütülen tüm çalışmalarda bu işbirliği ve koordinasyonu görmek mümkün. İlimiz için hayata geçen birçok vizyon projemize baktığımızda çok sayıda kurumumuzun katkısını görüyor, işbirliklerin bir neticeye varmasından da ziyadesiyle memnun oluyoruz. Cumhuriyet Üniversitesi gibi köklü bir üniversitenin bünyesinde ürettiği akademik bilgi ve tecrübeyi sahaya yansıtması; aynı zamanda da bu bilgilerin uygulama sahasından dönütlerini görebilmesi adına birçok alanda işbirliklerinin daha da arttırılması gerektiğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız ise, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile çok sayıda ortak çalışmaya imza attıklarını belirterek, “İletişim fakültemizde sinema salonumuz, radyomuz ve web televizyonumuz var. Biz bunları beraber kullanmak istiyoruz. Bu protokolde güzel işler çıkacağına inanıyorum.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan da eğitim programlarını çok önemsediklerini belirterek, “Sizlerin bu konuda hassasiyetinizi beliyoruz. Üniversitemizin bize yakınlık göstermesi çok değerli. Sivas’ın yararına ve yarınına ne varsa yapmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler