Sivas Devlet Hastanesi Hizmete Başladı

 Sivas Devlet Hastanesi Hizmete Başladı

İstasyon Caddesinde bulunan 160 yatak kapasiteli devlet hastanesi yapılan yenileme çalışmasının ardından yeniden hizmete açıldı.

Eski SSK Hastanesi olan ve birimlerinin bir bölümü yeni yapılan Numune Hastanesi’ne taşınan bina, ihtiyaç üzerine devlet hastanesi olarak yeniden faaliyete geçirildi. Hastane binasındaki düzenlemelerinin ardından sağlık merkezi bugün itibariyle hizmete açıldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, hastaneyi ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, Covid-19 ile mücadelede sağlığın öneminin bir kez daha idrak edildiğini belirterek, “Türkiye’nin sağlık gücü de test edilmiş oldu. Kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetinin en yüksek olduğu dönemi yaşıyoruz. Bu süreci yürütürken, vatandaşlarımıza nasıl daha iyi hizmet veririz bununla ilgili çalışmalar yürüttük. Devlet hastanesinin daha etkin kullanılması noktasında vatandaşlarımızın bir arzu ve isteği vardı. Vatandaşlarımızın bu isteğini Sağlık Bakanlığımız ve milletvekillerimizle hep birlikte el ele vererek buranın tekrar eski günlerdeki gibi yoğun, aktif, hareketli ve vatandaşlarımıza güzel hizmetler vermesi için gayret gösterdik. Sivas Devlet Hastanesi, 01 Şubat 2021 itibari ile tam teşekküllü şekilde 500’ün üzerindeki personelle birlikte Sivas halkına çok güzel hizmet vermeye başladı.” dedi.

– Yeni Doktor ve Hemşireler Atandı

Sivas Devlet Hastanesi’nin kendine has bir hastane olduğunu aktaran Vali Ayhan, “Başhekimi, başhekim yardımcıları ve yöneticileri var. 100’e yakın hemşire, 50’ye yakın da doktor atandı. 500’ün üzerinde de toplam çalışan var. Sivas’ımız bir değer daha kazandı. ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ anlayışının en güzel örneği sağlık hizmetidir. Devletimizin gücünü de burada görmüş olduk. Covid-19 ile mücadelede Sivas, harika işler başardı. Şuan ki rakamlara baktığımız zaman çok sevindirici. Bu başarıda en önemli sebep vatandaşımızın bunu özümsemesi oldu. Tedbiri elden bırakmayacağız. Kurallara uymaya devam edeceğiz. Yeni hastanemiz hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

Hastanede; 21 tabip ataması yapılmış olup, 2 çocuk hastalıkları uzmanı, 1 psikiyatri uzmanı, 1 göz hastalıkları uzmanı, 1 nöroloji uzmanı, 1 acil tıp uzmanı, 2 dahiliye uzmanı, 1 genel cerrahi uzmanı ile 12 pratisyen hekim görev yapacak. Hastanede acil servis, yeşil alan, sarı alan ve kırmızı alan olmak üzere üç alan da tamamlandı.

Ziyarette, Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel, İl Sağlık İl Müdürü F. Selçuk Moğulkoç, Hastane Başhekimi Mesut Acıöz, hastane yöneticileri ile diğer yetkililer de hazır bulundu. Haber: Engin Sönmez

Benzer Haberler