Sivas İl Özel İdarespor, 2022-2023 Sezonunu Dolu Dolu Geçirdi

 Sivas İl Özel İdarespor, 2022-2023 Sezonunu Dolu Dolu Geçirdi

Sivas İl Özel İdarespor kulübü voleybol ve hentbol branşlarında Sivas’ımızı profesyonel liglerde başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz sezonda, Sivas İl Özel İdare Spor Kulübü olarak Erkek Hentbol takımı 2. Lig D grubunda mücadele etti ve sezonu 4. sırada tamamladı. Kadın Voleybol takımı ise 2. Lig D grubunu 5. sırada tamamlayarak play-off’a katılmaya hak kazandı. Takım çeyrek finalde mücadele edecek.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in büyük destek verdiği, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın’ın yakından takip ettiği kulübü, Bekir Gemici başkanlığında başarılı bir sezonu geride bıraktı.

Sadece profesyonel liglere değil altyapıya da büyük önem veren idaremiz; gençler, yıldızlar ve küçükler kategorilerinde de başarılı bir sezon geçirdi. Genç sporcuların ilgileri kulübün gelecek yıllardaki hedeflerine ulaşmasında büyük önem arz ediyor.

Küçükler kategorisinde bulunan oyuncular kendi kategorilerinde il ikincisi olurken, verdiği zorlu mücadeleler ile ön plana çıkan gençler ve yıldızlar kategorisi oyuncular ise, Türkiye Şampiyonasında ilk 16 takım arasına girerek 2-7 Mayıs ve 22-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında oynanacak olan şampiyonluk karşılaşmalarında yerlerini almaya hak kazandı. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler