Sivas TB Ağustos ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi

 Sivas TB Ağustos ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi

Sivas Ticaret Borsası (STB) Meclisi 2018-2022 dönemi son toplantısı gerçekleştirildi.

STB Meclis Başkanı İhsan Aksoy başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Ağustos ayı karar özetlerinin okunmasının ardından mizan ve masraf listeleri görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Meclis Başkanı İhsan Aksoy; “4 yıllık görev süremiz doldu ve son Meclis Toplantımızı gerçekleştiriyoruz. 4 yıl boyunca emek veren Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Demokratik bir seçim olmasını ve yeni dönemin borsamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yönetim Kurulu çalışmaları hakkında Meclis Üyelerine bilgi veren STB Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ise, “4 yıllık görev süremiz boyunca üyelerimize siz kıymetli yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizle birlikte hizmet ettik. Üyelerimiz için çalıştık. Seçimden seçime kapılarını çalmadık. Görev süremiz boyunca üyelerimizle istişare toplantısı yaptık ve iftar sofralarında birlikte olduk. Üyelerimizi sürekli işyerlerinde ziyaret edip sorun ve sıkıntılarını dinledik. Çözüme kavuşturmak için çalıştık. Burada emeği olan tüm Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Görev süresi boyunca üyelerin sorun ve sıkıntılarını çözmek için çalıştıklarını belirten Başkan Hastaoğlu, “Görev süremiz boyunca tüm üyelerimiz arasında ayrım yapmadan, hiçbir karşılık beklemeden borsamızı hak ettiği saygınlığa ve etkinliğe kavuşturduk. Üyelerimize daha iyi hizmet vermek adına borsamız merkez binada bulunan hizmet katı tefrişat ve bilgisayarlarını yeniledik. Şarkışla, Gürün ve Suşehri ilçe temsilciliklerimize Kangal ilçemize de temsilcilik açarak temsilcilik sayımızı 4’e çıkardık. Üyelerimizin işlemlerini kolaylaştırmak adına online tescil hizmeti vermeye başladık. Borsamız temsilciliği olmayan ilçelerimizdeki üyelerimizin tescil işlemleri online olarak yapılmaktadır. Borsamızı üyesine 5 yıldızlı hizmet veren Akredite Borsa yaptık. Üyelerimize daha iyi hizmet vermek amacıyla Laboratuvarımızı yeniledik. 2019 yılında Yetkili Sınıflandırıcı Belgesini aldığımız Borsamız Gıda Ürünleri ve Tarımsal Ürünler Analiz Laboratuvarı 660 Bin TL si ORAN Kalkınma Ajansından olmak üzere 1 Milyon TL ye yakın harcama yapılarak tüm cihazlarını yeniledik. Ayrıca, borsamız Laboratuvar ve Depoculuk şirketimizde 28 Mühendis personelimizle birlikte Kırıkkale, Yozgat, Kayseri ve Sivas’ta bulunan 12 Lisanslı Depoya hizmet vermekteyiz.” ifadelerini kullandı.

Sivas’a coğrafi işaretli yeni bir ürün daha kazandırdıklarını belirten Başkan Hastaoğlu; ”2020 yılında Sivas Ticaret Borsası olarak Sivas Pastırmasına yönelik başlatmış olduğumuz sürecin tamamlanması ile Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan Sivas Pastırmasına Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alarak bu nefis lezzetin gelecek nesillere aktarılması için önemli bir adım atmış olduk. Sivas Pastırması, böylelikle coğrafi işaretli ürünler arasına katılarak markalaşmış oldu. Ayrıca Türkiye’de ilk olarak 58 metre uzunluğunda, 5.8 çapında Sivas Sucuğu yaparak ülkemize tanıttık. Sivas Sucuğu, Zeron Buğdayı, Sivas Tuzu gibi birçok ürünün tescil edilerek coğrafi işaret alması içinde çalışmalarımızı başlattık.

2 Ekim Pazar günü yapılacak olan borsa seçimlerinin Sivas’a ve iş dünyasına hayırlı olmasını dileyerek, “Benim ve birlikte görev yaptığım arkadaşlarımın tek derdi Sivas’a ve üyelerimize hizmet etmek. Ben ve ekibim yeni dönem için bir kez daha göreve talibiz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Daim eylesin. Üyelerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Meclis Üyelerine Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve Meclis Başkanı İhsan Aksoy tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler