Sivas TSO Başkan ve üyeleri Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu

 Sivas TSO Başkan ve üyeleri Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Malatya TSO hizmet binasında gerçekleştirilen görüşmeye, Sivas TSO Yönetimi ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu katıldı.

Ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini ifade eden Sivas TSO Başkanı Zeki Özdemir, “Sivas olarak, odamız olarak elimizden ne gelirse en iyisini yapmaya hazırız siz yeter ki isteyin. Deprem bölgesinden gelen yaklaşık 25 bin kişiyi Sivas’ta misafir ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Misafirlerimizin birçoğunu Malatyalı hemşerilerimiz oluşturmaktadır” değerlendirmesinde bulundu. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ise “En çok iletişim sağladığımız il Sivas, tüm Sivas Halkı Malatya’ya sahip çıktı sağ olsunlar. 10 ili etkileyen bir afet yaşadık. Allah bir daha göstermesin. Çalışan nüfusun bölgede kalması, ekonomik olarak bölgenin ayağa kalkması ve sosyal hayatın yeniden başlaması açısından önemlidir. Odalar birliğimizin kararı da bu yönde. Malatya’yı bırakmayan esnaf ve çalışanlar ile gidenlerin geri dönmesi için en hızlı şekilde adımların atılmasını bekliyoruz. OSB’de çalışacak kişi bulamıyoruz. Fabrikalarımızın çok büyük kısmı hasar görmedi, %10’u hasar aldı. İşyerleri bir süre sonra tekrar kapılarını açacak

Benzer Haberler