Sivas yeni uçak seferleri bekliyor

 Sivas yeni uçak seferleri bekliyor

CHP Sivas Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ulaş Karasu, her fırsatta dile getirdiği Nuri Demirağ Havalimanı’na yeni uçak seferleri konulması konusunda bir kez daha açıklamalar yaptı ve konuyu TBMM gündemine taşıdı. Karasu, Sivas’ın İzmir başta olmak üzere yurt içi uçuşlarda yeni uçak seferleri beklediğini söyledi.

CHP Sivas Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ulaş Karasu, Nuri Demirağ Havalimanı’na yeni seferler konulması konusunda açıklamalar yaptı ve konuyu TBMM gündemine taşıdı. Karasu, Sivas’ın İzmir başta olmak üzere yurt içi uçuşlarda yeni uçak seferlerini yıllardır beklediğini söyledi.

Karasu, her fırsatta dile getirdiği Nuri Demirağ Havalimanı’ndan var olan İstanbul dışında yeni seferler konulması konusunu bir kez daha gündeme taşıdı. Geçen yıl hizmete açılan Rize-Artvin Havalimanı açılışının üzerinden henüz 1 yılı aşkın bir zaman geçmesine rağmen, İzmir seferlerinin önümüzdeki hafta başlayacağının Bakan tarafından açıklandığını anımsatan Karasu, havayolu işletmelerince uçuş başvurusu olması halinde, başvuruların ilgili mevzuat çerçevesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından değerlendirmeye alındığını hatırlattı.

SİVAS YILLARDIR BEKLİYOR

Sivas’ın doğası, kültürel zenginliği ve sahip olduğu tüm değerleriyle turizm sektörünün önemli bir Anadolu kenti olduğunu vurgulayan Karasu, şehrin yıl boyunca birbirinden değerli etkinliklere ev sahipliği yaptığını ve yurt içinden ve dışından çok sayıda misafiri ağırladığını anımsattı. Sivas’ın yüzölçümüyle ülkemizin ikinci büyük kentini oluşturduğunu hatırlatan Karasu, Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na sadece İstanbul’a direkt uçuşları yapılmasının artık kabul edilemez olduğunu söyledi.

Kış aylarının yaklaştığını ve mevsimin Sivas’ta çok ağır geçtiğini, vatandaşların Ankara dışında karayoluna mahkum kalacağını hatırlatan Karasu, “Bütün bunlar Sivas’ta hepimize önemli mağduriyetler yaşatıyor. Daha önce de bu konuyu ısrarla gündeme getirdim, TBMM gündemine de taşıdım. Ama sorularıma yanıt dahi verilmedi. Sivas’taki sanayici, iş insanları, esnaflar, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaşımız yani toplumun tüm kesimleri bu talebimizi defalarca dile getirilmiş olmasına karşın, bu haklı talep bir türlü karşılanamadı. Bırakın talebin karşılanmasını, İzmir seferi vardı o da iptal edildi” Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler