Sivas, Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Önemli Başarı Elde Etti

 Sivas, Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Önemli Başarı Elde Etti

Eğitim alanında başarı çıtasını artırmaya devam eden Sivas, Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS) önemli başarı elde etti.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, ilimizde YKS’de ilk 500’e giren öğrencileri Valilik Makam Toplantı Salonu’nda kabul ederek, başarılarından dolayı tebrik etti. 

Programa Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Arslan, okul öğretmenleri ve veliler katıldı.

-Aldığınız Başarılar Bizi Gururlandırdı

Öğrencilere hitap eten Vali Yılmaz Şimşek, “Almış olduğunuz bu dereceler bizleri gururlandırdı. Sizleri tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi bugünlere taşıyan, başarınızda büyük pay sahibi olan anne-baba ve öğretmenleriniz ile Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde tüm idarecilerimizi tebrik ediyorum. İnşallah bizlere gurur yaşatmaya devam edeceksiniz. Bizlerin ve ailenizin her zaman gururu olacaksınız. Bizler öğrencilerimizin daha çok dereceye girmesini arzu ediyoruz ve bu noktada çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

-Öğrencilerimizin Her Zaman Destekçisi Olacağız

Devlet olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını ifade eden Vali Şimşek, “Telefonumuz her zaman sizlere açık ve her zaman da destekçisiniz olacağız.” dedi.

-Hedef Projesi Meyvelerini Vermeye Başladı

Sivas Valiliği himayelerinde İl Milliği Eğitim Müdürlüğü koordinesinde devam eden Hedef Projesine de değinen Vali Yılmaz Şimşek, “Projenin meyvelerini almaya başladık. Bu kapsamda ilk 10 bine giren öğrenci sayısında artış var. İnşallah bu daha da artacaktır. “Dedi.

Programın sonunda dereceye giren öğrencilere hediye taktim edildi. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler