Sivas’ta 114 Bin Öğrenci Okullarına Kavuşmanın Heyecanını Yaşıyor

 Sivas’ta 114 Bin Öğrenci Okullarına Kavuşmanın Heyecanını Yaşıyor

‘Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci’ kararları ile birlikte Sivas il genelinde 114 bin öğrenci 650 okulda eğitim-öğretime başlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Her fırsatta eğitim kurumlarını ziyaret ederek, öğrencileri yalnız bırakmayan Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Şehit Faruk Aydoğdu Ortaokulu ile Sivas Fen Lisesi’ni ziyaret ederek, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Sınıfları tek tek gezen ve öğrencilerle sohbet eden Vali Ayhan ve Başkan Bilgin, salgın sürecinde uzun süre okullarından uzak kalan öğrencilere tavsiyelerde bulunarak derslerinde başarılar diledi.

Vali Ayhan, yaptığı açıklamada; Covid-19 salgınından en çok etkilenen yerlerin başında eğitim kurumları geldiğini ifade ederek, kısıtlamaların kaldırılmasının ardından öğrencilerin okullarına kavuştuğunu ve bunun mutluluğunu hep beraber yaşadıklarını söyledi.

‘Hayatın en önemli yolculuğu eğitim ile başlıyor’ sözleriyle eğitim-öğretimin önemine vurgu yapan Vali Ayhan, daha önce 15 Şubat’ta ilçe ve köylerde, yüz yüze eğitim kapsamında birleştirilmiş sınıflar, 8 ve 12. sınıflar ile okul öncesi öğrencilerinin eğitim-öğretime başladığını hatırlattı.

– Vali Ayhan, Öğrencilerin Büyük Bir Bölümü Okula Başladı

1 Mart tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamanın ardından Türkiye genelinde Sivas’ın da içinde bulunduğu birçok ilde kısıtlamaların kaldırılarak eğitim-öğretime yeniden başlandığını belirten Vali Ayhan, Sivas il genelinde öğrencilerin büyük bir bölümünün gruplar halinde hafta da 2 gün olmak üzere okula gittiklerini söyledi.

-Vali Ayhan’dan Sivaslılara Teşekkür

Eğitim-öğretimin yeniden başlamasında alınan tedbirlerin ve vatandaşların gösterdiği hassasiyetin etkili olduğunu aktaran Vali Ayhan, “Rehavete kapılmadan, dün olduğu gibi bugünde, yarında aynı duyarlılıkla, hassasiyetle tedbirlerin kararlıkla devam etmesi gerekiyor.” dedi.

– Vali Salih Ayhan, Okullarımız Güvende

Öğrencilerin salgın sürecinden çok etkilendiğini ve 1 yıldır da uzaktan eğitim aldıklarını ifade eden Vali Ayhan, “Eğitimin niteliği, çocuklarımızın öğretmenleriyle buluşması ve okullarında geçirdiği zamana bağlıdır. Sivas’ta tüm okullarımızda tedbirleri en iyi şekilde aldık. Diğer yandan her okulumuz hijyen şartlarına uygun bir şekilde ‘Okulum Temiz’ belgesini aldı. Bizler de eğitim-öğretime başlayan okullarımızı ziyaret ederek iyi ders dileklerimizi iletiyor, hem de varsa bir eksiklik yerinde tespit ediyoruz.” diye konuştu.

– Tedbirlere Uyalım Maviyi Yakalayalım

Salgın sürecinde her vatandaşın tedbirlere uymaya devam etmesini isteyen Vali Ayhan, “Kısıtlamaların yeniden uygulanmaması için hepimize büyük görevler düşüyor. Dikkatli olacağız, Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımız bizlere emanet. Tedbirlere uyalım ve maviyi yakalayalım.” dedi. 

– Başkan Bilgin, Sivas Normalleşme Sürecine En İyi Şekilde Hazırlandı

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise okulların açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sivas, 1 Mart’ta başlayan normalleşme sürecine en güzel şekilde hazırlandı. Edindiğimiz tecrübelerle daha sağlıklı bir süreç geçireceğimize inanıyorum. Bugün öğrencilerimizi ziyaret ederek, onların heyecanına ortak olduk. Öğretmenlerimize de gösterdikleri fedakârlıktan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.  

Benzer Haberler