Sivas’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Büyük Coşkuyla Kutlandı

 Sivas’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Büyük Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kutlama programı ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, şeref defterini imzaladı.

– Vali Yılmaz Şimşek Tebrikleri Kabul Etti

Atatürk anıtı önünde düzenlenen programın ardından Vali Yılmaz Şimşek, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Cüneyt Mutlu ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, valilik makamında tebrikleri kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıl dönümü kutlamaları, Atatürk ve Kongre Müzesi önünde düzenlenen program ile devam etti.

Vali Yılmaz Şimşek, Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Cüneyt Mutlu ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, askeri araç üzerinde İstasyon Caddesi’nden geçiş yaparak vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

– 30 Ağustos Kahramanlık Destanıdır

Törenin açış konuşmasını Sivas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Fuat Ahıskalı yaptı. Ahıskalı, yaptığı konuşmada, 30 Ağustos’un tarihin akışını değiştiren bir başarı ve kahramanlık destanı olduğunu ifade etti.

Garnizon Komutanlığı adına öğretmen Teğmen Melih Sözer’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü kutlama mesajı okundu.

Kutlama programı halkoyunları ekibi gösterisi ve geçiş töreni ile sona erdi.

– Vali Şimşek’ten Şehit Ailesine Ziyaret

Vali Yılmaz Şimşek, törenin ardından Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu şehit düşen P. Uzm. Çvş. Özkan Lale’nin baba ocağını ziyaret etti. Ailenin acısını bir kez daha paylaşan Vali Şimşek, “Şehitlerimizin emaneti olan sizlerin sürekli yanında olmak en önemli görevimizdir.” dedi.

– Birlikteliğimiz Ülkemizi Daha Müreffeh Yarınlara Taşıyacaktır

Kutlama programları kapsamında, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ev sahipliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı kabul töreni düzenlendi. Sivas Valiliği ek binada gerçekleştirilen programa; il protokolü, STK’lar, sporcular ve çok sayıda davetli katıldı.

“Millî Kurtuluş Mücadelemizi tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıldönümünü kutluyoruz.” diyerek sözlerine başlayan Vali Yılmaz Şimşek, “Bağımsızlığımızı elde etmemize vesile olan ve dil, din, etnik köken ayrımı olmaksızın tek vücut olmamızı sağlayan bu birlikteliğimiz, şüphesiz dün olduğu gibi bugünde ve gelecekte de ülkemizi daha müreffeh yarınlara taşıyacaktır.” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü etkinlikleri, fener alayı yürüyüşü ile sona erdi. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler