Sivas’ta ÇEDES Projesi kapsamında değerler eğitimi alanında yürütülecek çalışmalar, planlama ve koordinasyon toplantısında masaya yatırıldı

 Sivas’ta ÇEDES Projesi kapsamında değerler eğitimi alanında yürütülecek çalışmalar, planlama ve koordinasyon toplantısında masaya yatırıldı

Millî Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hayata geçirilen Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES) kapsamında Sivas’ta yürütülen ve hayata geçirilmesi planlanan çalışmalar, İl ÇEDES Koordinasyon Kurulu toplantısında ele alındı.

Müdürlüğe ait B Blok Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, ilgili kurumların temsilcileri ve projenin yürütülmesine görev alan il merkezindeki okulların Değerler Kulübü Rehber öğretmenleri katıldı.

Toplantı Şube Müdürü Mehmet Uysal’ın, ÇEDES Projesi Uygulama Usul ve Esaslarına yönelik bilgilendirme sunumu ile başladı. Uysal, proje kapsamında il genelinde yürütülmesi planlanan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Sununun ardından Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ve İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya’da projenin anlam ve önemine değinerek, değerler eğitimi alanında yürütülecek çalışmaların önemine vurgu yaptı. Aslan ve Altunkaya, projenin yürütülmesine görev alan öğretmenlere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Hasan Yıldırım da proje kapsamında gençlik merkezlerinde yürütülen ortak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından proje koordinatörleri tarafından projenin detaylarına yönelik bilgilendirme yapıldı. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler