Sivas’ta “Diyalekt” ile 7’den 70’e yabancı dil eğitimi

 Sivas’ta “Diyalekt” ile 7’den 70’e yabancı dil eğitimi

Millî Eğitim Bakanlığı, 7’den 70’e her bireyin yabancı dil eğitimi almasına olanak sağlayan “Diyalekt” adlı İngilizce Dijital Eğitim Platformunu kullanıma açtı. Öğrenci ve öğretmenlerin İngilizce öğrenme süreçlerini eğlenceli bir şekilde kolaylaştırmak için seçkin dil uzmanları tarafından tasarlanan; “Diyalekt”, e-devlet üzerinden ise tüm vatandaşların erişimine açıldı.

Sivas’ta “Diyalekt”in tanıtımı ve özellikle öğrenciler tarafından etkin bir şekilde kullanılması için kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Millî Eğitim Müdürlüğümüzce koordine edilen çalışmalar kapsamında; il merkezi ve ilçelerde müdürlüğümüze bağlı tüm eğitim kurumları ile eş zamanlı olarak, “Diyalekt”e 7’den 70’e herkesin erişim sağlaması için seferberlik başlatıldı.

Ders saatleri içerisinde İngilizce öğretmenleri tarafından öğrencilere “Diyalekt”in tanıtımı ve kullanım detaylarına yönelik sunumlar yapılırken, velilere yönelik de toplantılar başlatıldı. Sosyal medya platformları ve dijital erişim imkânları üzerinden de “Diyalekt”in tanıtımı ve kullanımının yaygınlaştırılması için çalışma yürütülüyor.

Benzer Haberler