Sivas’ta İşbaşı Eğitim Programları ile İstihdama Büyük Katkı Sağlanıyor

 Sivas’ta İşbaşı Eğitim Programları ile İstihdama Büyük Katkı Sağlanıyor

Sivas’ta istihdamın artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında İŞKUR İl Müdürlüğü’nün destekleriyle 85 kişilik İşbaşı Eğitim Programı ve 100 kişilik istihdam garantili mesleki eğitim kursu protokol imzası töreni düzenlendi.

Salgın sürecine rağmen personel sayısını artırarak, kentin ekonomik ve sosyal hayatına katkı sunan firmalar, bir kez daha devletin verdiği destekler ile gücüne güç kattı.

Mesaisine 1. Organize Sanayi Bölgesinde İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) İcra Kurulu Toplantısı ile Demirağ ve 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılarak başlayan Vali Salih Ayhan,  daha sonra İş Başı Eğitim Programı ve İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursu Protokol İmza Töreni’ne katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Sivas İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat, 10 kişiden fazla personeli tek seferde istihdam eden firmalarla bu projenin uygulandığını belirterek, firmaların istihdam sayıları ve imza protokolü hakkında bilgi verdi.

– Başkan Eken: İş İnsanlarına Destekleri İçin Teşekkür Ediyorum

Üretim ve istihdamın devamı için taşın altına ellerini koyan herkese teşekkür eden Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “İş başı eğitim programını her zaman çok önemsiyoruz. Bu program ilimize ve firmalarımıza hayırlı olsun.” dedi.

– Başkan Bilgin: Salgına Rağmen Üretim ve İstihdam Arttı

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise üretime ve istihdama destek olan her firmanın yanında olduklarını ifade ederek, “Dünya son bir yıldır zorlu bir süreçten geçiyor. Kamudan özel sektöre her alanı etkileyen büyük bir salgınla karşı karşıyayız. Üretimi artırmak adına başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimiz ve yerelde kamu idarecileri olarak gayret gösteriyoruz. İŞKUR İl Müdürlüğümüzün koordinesinde böylesine zorlu bir süreçte istihdama katkı sağlayan tüm firmalarımızı tebrik ediyor, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  

– Vali Salih Ayhan: İstihdam, Piyasaya Can Suyu Olacak

Vali Salih Ayhan da Sivas’ta üretim ve istihdam odaklı hizmet üreten firmaların altyapılarına destek olmak maksadıyla çalışmalar yaptıklarını belirterek, “100 kişilik, 330 kişilik istihdam garantili meslek edindirme kursu, 230 kişilik de işbaşı eğitim programlarının imzalarını atmak büyük mutluluk verici. Hem piyasaya bir can suyu oluyor, hem de üretim ve istihdam konusunda gayret gösterenlere destek oluyor, motive ediyoruz. Bu zamanlarda atılan bu adımlar müteşebbislerimiz için, bizler için gerçekten takdir edilesi bir durumdur.”  ifadelerini kullandı.

– Vali Ayhan: Sivas’ta Üretim Giderek Artıyor

OSB’de tüketilen elektriğin bir yılda yüzde 31 oranında artış gösterdiğini ifade eden Vali Salih Ayhan, “Bu veriler doğrultusunda Sivas’ta ve ülkemizde üretiminin artarak devam ettiğini söyleyebiliriz. Sizlere destek olamaya devam edeceğiz. Tüm kurumsal imkânları ve bireysel takdir haklarımızı hukuk sınırları çerçevesinde kullanacağız. Ayrıca ilk defa bir ilçemiz için imzalayacağımız Gemerek OSB’de ki protokol de bizleri çok heyecanlandırdı. Bu programın işverenlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Protokol ile TYH Uluslararası Tekstil Paz. San. ve Tic. AŞ 40 kişi, STM Dayanıklı Tük. Malları ve Sanal Mağ. AŞ 10 kişi, Şok Marketler Tic. AŞ 35 kişi, Mateks Tekstil AŞ 50 kişi ve Alp Tekstil AŞ 50 kişi istihdam sağlayacak.

– Vali Ayhan, Verox’u Ziyaret Etti

1. Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 bin metrekare kapalı alanda yapı kimyasalları üretimi yapan ve bünyesinde 20 kişi istihdam sağlayan Verox Yapı Kimyasalları AŞ’yi ziyaret eden Vali Ayhan ve 1. OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, fabrikayı gezerek üretimi hakkında bilgi aldı.

– Sivas’a Yeni Bir Fabrika Daha

1 OSB’de 5 bin metrekare alanda onlarca kişinin istihdam edileceği Sarissa Bisiklet’in temeli Vali Salih Ayhan ve 1. OSB Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından atıldı. Vali Ayhan, tesisin hayırlı olması temennisinde bulunarak ilk bin bisikleti satın alma sözü verdi.

Programlara Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kadir Algın, Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıktı Eminoğlu, İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken katıldı.

Vali Ayhan ve 1. OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, 50 kişinin istihdam edildiği PE-100 içme ve sulama borusu imalatı yapan NetBor Plastik Boru Fabrikası’nı ziyaret ederek, İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 1️5 kişinin daha istihdam edileceği protokolü imzaladılar.

Vali Ayhan ve beraberindekiler, Yıldırım Çorap Fabrikası’nı ziyaret ederek İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 130 kişinin istihdam edileceği protokolü imzaladılar. Vali Ayhan, 14.000 metrekare alanda 950 kişiye istihdam sağlayan fabrika yönetimini tebrik etti.

Benzer Haberler