SİVTAŞ, Kaliteli ve Ucuz Yemi Çiftçiyle Buluşturacak

 SİVTAŞ, Kaliteli ve Ucuz Yemi Çiftçiyle Buluşturacak

Sivas’ta, tarım ve hayvancılık sektörüne katkı sağlaması amacıyla 29 Ekim 2019 tarihinde temeli atılan ve üretim aşamasına gelen SİVTAŞ Yem Fabrikası’nda ilk test üretimi yapıldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, fabrikayı ziyaret ederek Sivas Teknik Tarım AŞ (SİVTAŞ) Genel Müdürü Hakan Bozbıyık’tan fabrikanın son durumu hakkında bilgi aldı. Vali Ayhan ve Başkan Bilgin, daha sonra fabrikanın kontrol odasına geçerek ilk test üretimini gerçekleştirdi. Vali Ayhan, test üretiminde elde edilen hayvan yeminin dolumunu da yaparak torbaya imzasını attı.

– Vali Ayhan: Birlikte Hayal Kurduk ve Bunu Gerçekleştirdik

SİVTAŞ Yem Fabrikası’nda açıklamalarda bulunan Vali Ayhan; Sivas tarımı, hayvancılığı, çiftçisi ve sanayisi için bir araya geldiklerini belirterek, “1 yıldır yaptığımız yoğun çalışmaların karşılığı olan üretimin ilk adımını attık. Çiftçilerimizin gözü aydın olsun. ‘SİVTAŞ, birlikten kuvvet doğar’ düşüncesinin en güzel örneğidir. Sivas, yeni bir marka ve değer kazandı. İnşallah adından çok daha fazla söz ettirecektir. Buraya çok büyük emek verildi. Bugün de bunun heyecanını yaşıyoruz. Birlikte hayal kurduk ve bunu gerçekleştirdik. İnşallah yazın da yoğun bir araç sevkiyatı olacak burada. Sivas’a istihdam ve üretim konusunda önemli bir ivme kazandıracak.” diye konuştu.

SİVTAŞ’ın özel bir anlamının olduğunu kaydeden Vali Ayhan, “Başaracağımıza inandık ve bu yolda hep birlikte yürüdük. Çiftçilerimize, potansiyelimize inandık. Birlikteliğimize güvendik. Hayal kurduk ve bunu gerçekleştireceğimize inandık. Bugün de bu devasa tesiste ilk test üretimini gerçekleştirdik. Daha yolun başındayız ama bunu neticelendireceğimize inanıyoruz. SİVTAŞ şirketimizin ilk fabrikası hayırlı ve uğurlu olsun. Burada farklı özelliklere sahip 18 farklı yem üretilecek ve çiftimize Sivas’ın yerli markası ulaştırılmış olacak. Hedefimiz, en kaliteli yemi en ucuz haliyle piyasaya sunmak.  Sivaslılar bugün çok mutlu olsun. Bugün onlar için özel bir gün. Mart ayında da seri üretimlere başlamış olacağız. Süt işleme tesisini de yazın devreye sokacağız. Emek veren ve destek olan herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

– Başkan Bilgin: Bu Tip Yatırımlar Devam Edecek

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de Sivas için önemli bir günü yaşadıklarını belirterek, “Bundan 15 ay önce temelini attığımız SİVTAŞ Yem Fabrikamızın bugün butonlara basarak ilk üretimini gerçekleştirdik. İçerisinde bulunduğumuz bu eser, bu fabrika ortak aklın, istişarenin, birlikte hareket etmenin, aynı hedefe odaklanmanın bir sonucudur. Bu, cidden bizi heyecanlandırıyor, gururlandırıyor ve aynı zamanda sorumluluğumuzu artırıyor. Sayın valimle yola çıktığımız zaman iki hususun altını çizmiştik; ‘Ortak akılla, istişareyle bu şehre değer katacak, rutinin dışına çıkacak bir idarecilik anlayışıyla şehre hep birlikte hizmet edeceğiz’ demiştik. Klasik belediyecilik anlayışının, klasik idarecilik anlayışının dışına çıkarak bu şehrin ihtiyacı nedir? bu şehre ne alanda yatırım yaparsak insanların ortak heyecanını hareketlendiririz? dedik. Sivas’a tarım ve hayvancılık şehri diyoruz hep ama bu alanda bir eksiklik olduğunu hissettik. Sivas İl Özel İdare ile bu şirketi kurduk. Biz hep birlikte bu şehre değer katacak, istihdam sağlayacak, bu şehrin üretimini, potansiyelini moral ve motivasyon artıracak bu tip yatırımlara devam edeceğiz. Ben de bu süreci başından beri katkı sağlayan kurum müdürlerimize kurumlarımıza sayın valimize şirketlerimize çok teşekkür ediyorum. Çalışan arkadaşlarımıza da kazasız belasız üretimler dönemi diliyorum ve inanıyorum” şeklinde konuştu.

– Başkan Akkaş: Sivas’a Önemli katkı Sağlayacak

İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş da, tesisin Sivas’a önemli katkılar sağlayacağını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Vali Ayhan ve beraberindekiler son olarak şirket yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla SİVTAŞ yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda şirketin mali durumu ve projeleri ile şehrin tarım, hayvancılık ve istihdamına yönelik yapılacak çalışmaları ele alındı. Haber: T.Erdoğan

Benzer Haberler