SİVTAŞ Yem Fabrikası, Yem Sevkiyatlarına Başladı

 SİVTAŞ Yem Fabrikası, Yem Sevkiyatlarına Başladı

Sivas’ın yeni marka değeri olan SİVTAŞ Yem Fabrikası, yem sevkiyatlarının ilkini gerçekleştirdi.

2019 yılında Sivas Belediyesi ve İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla 1. Organize Sanayi Bölgesinde yapılan ve bir süre önce de üretime geçen SİVTAŞ Yem Fabrikası, üretilen yemlerin sevkiyatlarına başladı. Sevkiyat programına katılan Vali Salih Ayhan, seri üretime geçen, çiftçimize ucuz ve kaliteli yem temin etmeyi amaçlayan SİVTAŞ Yem Fabrikası’nın, üretilen 58 ton yemin satışını merkez ve ilçelere gerçekleştirdiğini söyledi. Sosyo-ekonomik refahın en önemli unsurunun üretmek olduğunu dile getiren Vali Salih Ayhan, “Bugün herkes hayallerin gerçeğe dönüştüğü âna şahitlik ediyor.” ifadelerini kullandı.

Vali Salih Ayhan, “Güçlü birliktelik ve inanmışlık ortaya koyarak SİVTAŞ Yem Fabrikası, kısa sürede belli bir seviyeye geldi. SİVTAŞ, önümüzdeki süreçte de birçok alanda üretim modelleriyle adından sıkça söz ettirecek. Fabrikamız, piyasaya uygun şartlarda kaliteli yem vererek, Sivas ve bölge çiftçisine her zaman destek olacak.” dedi.

Diğer yandan SİVTAŞ’ın Olağan Genel Kurul Toplantısı da Vali Salih Ayhan başkanlığında kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda SİVTAŞ Genel Müdürü Hakan Bozbıyık, şirketin genel durumu ve üretim safhaları hakkında sunum yaptı.

Programlara İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın, Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Buruciye AŞ. Genel Müdürü Mustafa Altun ve SİVTAŞ Genel Müdürü Hakan Bozbıyık katıldı. Haber: Tülay ÇAKMAK

Benzer Haberler