Siyasi partilerimiz esnaf teşkilatımız için önemlidir

 Siyasi partilerimiz esnaf teşkilatımız için önemlidir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivası ve esnafı temsil edecek siyasi parti milletvekili adayları ile esnaf teşkilatını buluşturdu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sesob Başkanı Hakan Demirgil, oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin yanısıra Yeniden Refah Partisi milletvekili adayları Cemil Laçiner, Göksel Özpınar, Cabir Çetinkaya , Enisa Karakoç , il başkanı Aydın Kaşkaya ile oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Siyasi parti milletvekili adayları ile esnaf teşkilatı başkanları ve yönetim kurulu üyelerini buluşturmak istediklerini bu amaç doğrultusunda “ Esnaf Buluşması” etkinliği yaptıklarını ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve sanatkarların bir ülkenin kilit taşı, birlik ve beraberliğimizin harcı olduğunu belirterek, esnaf ve sanatkarların önemine değindi.

Başkan Demirgil, “Ülkemiz ekonomik olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Bunun en büyük sıkıntısını ise esnaflarımız çekmektedir.  Yaşanan pahalılık ve gelişmelerden esnaflarımız da etkilenmekte ve mağdur olmaktadır. Bu noktada siyasetçilerimizi esnafımıza sahip çıkmaya, desteklemeye davet ediyoruz.

  Ülkemiz evet sıkıntılı bir dönemden geçiyor ama memlekette güzel şeyler de oluyor. İşte TOGG gibi bir markaya sahip olduk. Savunma sanayimizde dünyanın gıpta ettiği bir seviyeye geldik. Bölgeyi geçip küresel bir oyuncu olmaya doğru ilerliyoruz. Bunları neden söylüyorum çünkü bizim aldığımız Ahilik terbiyesi gereği, ülke ve millet faydası olan işlerde sonuna kadar devletimizin ve hükümetimizin yanında yer alırız. Sivas’ın faydasına gördüğümüz bir proje veya düşünce hangi partiden gelirse gelsin biz onlara destek veririz. Sivas için neler yapılacağı bizim en önemli önceliğimizdir. Tabi bunlar boş vaatler değil, makul ve gerçekleşebilecek projeler olursa biz de taşın altına elimizi koyarız. Siyasette ve toplum hayatında esnafımızın önemini hatırlatmaya gerek duymuyorum. Hayırda, güzellikte, sevgide ve dayanışmada Sivaslı esnaflar olarak gereğini yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın” dedi.

Esob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf teşkilatı ile bir araya gelen ,sorun ve sıkıntılarını dinleyen Yeniden Refah Partisi Milletvekili adaylarına başarılar dileyerek, sorunların yer aldığı dosya taktim etti.

Yeniden Refah Partisi milletvekili adayları da kendilerini tanıttıktan sonra yapacakları çalışmalar, hizmetler hakkında açıklamalarda bulundular. Esnaf Buluşması soru cevap bölümü ile sona erdi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler