Sizler İnsana Verilebilecek En Güzel Hizmeti İfa Ediyorsunuz

 Sizler İnsana Verilebilecek En Güzel Hizmeti İfa Ediyorsunuz

Sivas Valisi Salih Ayhan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle ilde görev yapan sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Merkez ile ilçelerde görev yapan sağlık çalışanlarının temsilcilerinin hazır bulunduğu programda konuşan Vali Salih Ayhan, 1 yıldır mücadele edilen Koronavirüs salgınında özverili ve fedakâr bir şekilde görev alan, her türlü zorluğa ve sıkıntıya göğüs geren tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Sağlığın kıymetini en çok anladığımız zorlu bir dönemden geçtiğimizi kaydeden Vali Ayhan, “Sizler insana verilebilecek en güzel hizmeti ifa ediyorsunuz. Mart 2020 yılından beri mesai mefhumu gözetmeksizin, çoğu zaman evinize gidemeden, çocuklarınızı kucaklayamadan gece gündüz göreve devam ettiniz hala da ediyorsunuz. Büyük bir sabırla maskelerin, siperliklerin, koruyucu kıyafetlerin altında bunalarak hizmet veriyorsunuz. Her birinizin ne kadar yorulduğunun bilincindeyiz. Gerçekten çok büyük bir özveriyle çalışıyorsunuz.” dedi.

– Sizler Bizim İçin Çok Değerlisiniz

Kanuni Sultan Süleyman’ın sözünü hatırlatan Vali Ayhan, “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Asırlar önce Kanuni Sultan Süleyman, bir sağlıklı nefes için koskoca bir Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye’yi feda edebiliyor. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Yaşadığınız her sıkıntıda arkanızda, yanınızda olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Bu vesileyle doktorundan temizlik görevlisine kadar sağlık ordumuzun her bir mensubunun 14 Mart Tıp Bayramı’nı tekrar kutluyor, şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Koronavirüs ile mücadeleye dikkat çeken Vali Ayhan, “Bu mücadele hepimizin omuzunda. Vatandaşlarımızda da destek bekliyoruz. Vatandaşlarımızın bu mücadeleyi sahiplenmesi lazım. Kurallara alacağız, tedbirleri alacağız. Bunu yaşan felsefesi haline getirsek bu küresel illetten kurtulacağız.” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Vali Salih Ayhan, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğur, Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan ve İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu sağlık çalışanlarına teşekkür belgesi takdim etti.

Benzer Haberler