Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2023 yılı faaliyet dönemi mütevelli heyeti üye seçimi yapıldı

 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2023 yılı faaliyet dönemi mütevelli heyeti üye seçimi yapıldı

İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2023 yılı faaliyet dönemi mütevelli heyeti üye seçimi Kaymakam Yakup PAPAKER başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Kaymakam Yakup PAPAKER, SYDV Müdürü Yusuf YILMAZ, Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlileri M. Fahri KURUGÖL, Kadir YILDIZ, mahalle ve köy muhtarlar katılım gösterdi. Cumhuriyet Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen mütevelli heyeti üye seçimine 71 muhtar katıldı.

Kaymakam Yakup PAPAKER başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; 2022 yılının genel değerlendirilmesi yapıldı. 2023 yılında yapılacak çalışmalar ile yürütülecek faaliyetlerin de planlandığı toplantıda SYDV Mütevelli Heyetinde görev alacak iki üyenin seçimi yapıldı. Yapılan seçimde, Köy Muhtarlarını temsilen Bahtiyar Köyü Yalçın YAŞAR ve Mahalle Muhtarlarını temsilen Abuçimen Mahallesi Muhtarı Yalçın AL SYDV 2023 yılı faaliyet dönemi mütevelli heyetine seçilerek muhtarları temsil etme hakkı kazandı.

Yeni seçilen üyeleri kutlayan Kaymakam Yakup PAPAKER , “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın 2023 yılı faaliyet döneminde görev alacak tüm muhtarlarımızdan mahallelerimizde ve köylerde yaşayan mağdur ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlarımızın tespitinin yapılarak vakıf başkanlığımızın bilgilendirilmesini önemle rica ediyorum. Halkımıza ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza sizlerin aracılığıyla ulaşarak hizmet sunuyoruz. Mahalle muhtarları olarak sizler vatandaşımızın ve devletimizin temsilcisisiniz. Bu nedenle vakıf çalışmaları dışındaki konularda da mahallelerinizde karşılaştığınız sorunları hep birlikte iletişim içerisinde çözme gayreti içerisinde olacağız.” dedi.

Yeni seçilen mütevelli heyeti üyesi muhtarlara görevlerinde başarılar dileyen Kaymakam toplantıya katılan tüm katılımcılara teşekkür etti.

Mütevelli Seçiminin ardından Köylere Hizmet Götürme Birliği Plan ve Bütçe görüşmelerine geçildi.

KHGB Plan ve Bütçe görüşmelerinde yapılan açık oylama usulü ile 2023 yılının plan ve bütçesi oylamaya sunuldu. Oybirliği ile plan ve bütçe kabul edilerek görüşme sona erdi.

Kaymakam Yakup PAPAKER başkanlığında yapılan Plan ve Bütçe görüşmesine, KHGB Müdürü Orhan ERDEMİR, KHGB Teknik Personeli Ömer ARSLANBURÇ ve köy muhtarları katıldı. Haber foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler