Tekin kök güven tazeledi

 Tekin kök güven tazeledi

Divriği Otomobilciler ve Şoförler Esnaf odasının olağan genel kurulu yapıldı. İki liste ile gidilen genel kurulda oyların çoğunluğunu alan Tekin Kök, tekrar oda başkanı seçildi.

Divriği Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Salonunda yapılan genel kurulda divan başkanlığını Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal yaptı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açıklamalarda bulunan Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafın sorun ve sıkıntılarına değinerek, “ Esnaf ve sanatkarlarımız zor bir süreçten geçiyor. Pandemi ve kur artışında esnafımız çok mağdur oldu. Esnafımızın sorunlarının çözümü için de gerek yerel düzeyde gerekse de Denetim Kurulu Başkanı olduğum Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunda dile getiriyorum. Esnaf ve sanatkarlarımız artan maliyetlerini ve giderlerini karşılamakta zorlanmaktadır. Bu yüzden 50 bin lira ile 100 bin lira arasında iki yıl ödemesiz sıfır faizli cansuyu kredisine ihtiyacı vardır” dedi.

Sesob Başkanı Beşir Köksal, ilçe şoför esnafının en büyük sıkıntılarından biri olan korsan araçlarla mücadele ve Araç Muayene istasyonu ile ilgili de çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekledi.

Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odasının faaliyet raporu , denetim kurulu raporu, gelir ve gider bilançoları ve yeni dönem çalışma programı Sesob Genel Sekreteri Hüseyin Özfidan tarafından okundu.

Dilek ve Temenniler bölümünde ise mevcut Başkan Tekin Kök, şoför esnafının sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, araç muayene istasyonu ile de girişimlerde bulunduklarını ifade ederek, kendilerine her zaman yardımcı olan Sesob Başkanı Beşir Köksal’a, Esnaf Odası Başkanı Ömer Gürele, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kamil Pancaroğluna teşekkür etti.

Oda başkanlığına aday olan Ali Altun ise seçilmesi halinde şoför esnafına yapacağı hizmetler hakkında bilgi verdi.

İki liste ile gidilen genel kurulda oda başkanı Tekin Kök 82 oy alarak tekrar başkanlığa seçilirken, diğer aday Ali Altun ise 50 oy aldı

Seçimi kazanan başkan tekin kök açıklamasında “Otomobilciler ve Şoförler Odası genel kurulu gerçekleşmiş olup her türlü desteğini esirgemeyen esnaflarımıza şahsım ve kurullarım adına şükranlarımı arz ederim” dedi. Haber Foto: Gizem ÖZAT

Benzer Haberler