TFF Başkanı Büyükeşi’den Sivasspor’a Ziyaret

 TFF Başkanı Büyükeşi’den Sivasspor’a Ziyaret

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Sivasspor’u ziyaret etti.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, ‘Altyapı Akademileri Projesi’ kapsamında altyapı akademilerinde Türkiye modeli oluşturmak ve sürdürebilmek adına gerçekleştirdiği kulüp akademileri ziyaretlerine Sivasspor ile devam etti.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindekiler, tesislerde Başkan Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulu üyelerimiz tarafından karşılandı. Büyükekşi, altyapı çalışmaları hakkında Başkan Otyakmaz ve alt yapı koordinatörü Murat Dizdar’dan bilgi aldı.

– Sivasspor Ülke Puanına Önemli Katkı Sağladı

Ziyarette resmi internet sitemize açıklamada bulunan Büyükekşi, Demir Grup Sivasspor’umuzun 3 sezondur üst üste Avrupa’ya gitmesinden dolayı takımımızı tebrik ederek, Yiğidolarımızın ülke puanına önemli katkılar sağladığını söyledi.

– Akademi Konusunda Sivasspor Bir Adım Önde

Türkiye Futbol Federasyonu olarak Akademi projesini çok önemsediklerini belirten Büyükekşi, “Kulüplerimizi ziyaret ediyoruz. Bugün de Sivas’a geldik. Sivasspor’un çok güzel tesisleri var. Akademi konusunda da birçok kulüpten daha önce yol almışlar. Bu güzel tesislerde yetenekli oyuncuları var. Türk milli takımına her yıl çeşitli yaş kategorilerinde 13-14 tane oyuncu veriyorlar. Sivasspor’a hem ligde hem de Türkiye Kupası’nda başarılar diliyorum. Akademi projesi için de yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Türk futbolunun kalkınması için kendi öz kaynaklarımıza dönebilmek ve kendi yeteneklerimizi keşfedip takımda oynatabilmek çok önemli. İnşallah birkaç yıl içinde Süper Lig ve 1. Lig takımlarımız akademi konusunda aynı yere gelecek. Bu konuda Sivasspor bir adım önde.”

– Uzun Vadeli Projelerinde Kendisine Destek Vermeye Devam Edeceğiz

Başkanımız Mecnun Otyakmaz ise, Büyükekşi’nin kulüplerin sorunlarını yakından bildiğini belirterek, “Biz de baştan beri kendisine destek veriyoruz. Uzun vadeli projelerinde de kendisine destek vermeye devam edeceğiz. Bütün tesisleri yerinde görmek gibi güzel bir uygulaması var. Sivas’a geldiği için kendisine şükranlarımız sunuyorum.” diye konuştu. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler