Ticaret Elçileri Projesi Uygulanmaya Başlandı

 Ticaret Elçileri Projesi Uygulanmaya Başlandı

Cumhuriyet Üniversitesi ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) arasında imzalanan Ticaret Elçileri Projesi uygulanmaya başlandı.

 Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (CÜBAP), Kariyer Merkezi ve Üniversite Sanayi ve Ticaret İş birliği Geliştirme Uygulama Merkezi tarafından geliştirilen proje kapsamında üniversitede okuyan 23 ülkeden 46 öğrenciye 9 Mayıs’a kadar akademisyenler ve alanında uzman kişiler tarafından toplam 36 saatlik eğitimler verilecek.

 Eğitim konu başlıkları “Dış Ticarette Kullanılan Temel Kavramlar”, “Girişimcilik”, “Devlet Destekleri”, “Finansal Okuryazarlık, Pazar Araştırmaları”, “E-İhracat, Yurtdışı Pazar Bilgileri”, “Ödeme Ve Teslim Şekilleri”, “Fikri Mülkiyet Ve Sınai Haklar”, “Satış Teknikleri”, “Müşteri Ve Tedarikçi Bulma Yöntemleri” şeklinde sıralandı.

 Üniversite, bu tür projeler ile Sivas şehrinin gelişmesinde önemi olan uluslararası ticaret alanında katkı sağlamayı amaçlıyor. Eğitimler sonunda çeşitli sektörlerden temsilciler tecrübelerini öğrencilerle paylaşma fırsatı bulurken, öğrenciler şehrimizin önemli sanayi kuruluşlarını gezerek firmalar hakkında bilgi sahibi olacak. Haber Foto: E. SÖNMEZ

Benzer Haberler