Uluslararası Personel Haftası Sona Erdi

 Uluslararası Personel Haftası Sona Erdi

Üniversitede yapılan Uluslararası Personel Haftası etkinlikleri sona erdi.

Kapanış toplantısına Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ünal Kılıç ve Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Uluslararası İlişkiler Ofisi Başkanı Prof. Dr. Ali Aksu, 17 farklı ülkeden toplam 48 akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Kapanış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız “Umuyorum ki şehrimizde ve Üniversitemizde gerekli çalışmaları yapmışsınızdır. Ülkeleriniz ve ülkemiz arasındaki iş birliği bu şekilde daha da gelişecektir. Birçok ülkeyle irtibat halindeyiz. Protokol imzaladığımız üniversiteler var, henüz imzalayamadıklarımızla da en kısa sürede imzalamak istiyoruz.” dedi.

Sonrasında söz alan Uluslararası İlişkiler Ofisi Başkanı Prof. Dr. Ali Aksu “17 farklı ülkeden 48 akademik ve idari personel programa katılım sağladı. Program sürecinde hocalarımız, kendi üniversitelerini tanıttılar, seminerler gerçekleştirildi. Fakülte ve bölümlere ziyaretler gerçekleştirilerek faaliyetler devam etti. Dün Kangal Balıklıgöl ve Gürün Gökpınar gezilerini gerçekleştirdik. Bugün ise katılım belgelerini vererek programımızı sonlandıracağız. Ben katılım gösteren tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Programda söz alan personeller ise Üniversitede çok güzel bir hafta geçirdiklerini ve burada kendileri ile çok iyi ilgilenildiğinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Türkiye’den ve Türk insanının misafirperverliğinden bahseden personeller, Rektörümüze ve ağırlanmalarında emeği geçen herkese teşekkür etti. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler