Vali Ayhan, Mehmetçiklerimizle Fidan Dikti

 Vali Ayhan, Mehmetçiklerimizle Fidan Dikti

Sivas Valisi Salih Ayhan, Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı sahasına Mehmetçiklerimizle fidan dikti.

Jandarma Komutanı J. Alb. İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, Orman İşletme Müdürü Sefa Duman ve yüzlerce Mehmetçiğimizin katıldığı programla çok sayıda fidan toprakla buluştu.

Programda konuşan Vali Ayhan, bu yıl 3 milyon iğne ve geniş yapraklı fidanın toprakla buluşacağını belirterek; “Bahar mevsimi ile birlikte çalışmalarımızı hızlandırdık. Bugün de Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı sahasına fidan diktik. İl Jandarma Komutanlığımız karakollarına 3 bin adet fidan dikti. Bu coğrafyanın dokusuna uygun iğne yapraklı ve geniş yapraklı fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Coğrafyamızın el verdiği yerlere dikimlere devam edip Sivas’ın yeşil bir örtüye bürünmesini sağlayacağız. Kurumlarımız ve halkımız bu işe duyarlılık göstermekte çünkü doğa hepimize emanettir. Dikilen her bir fidan geleceğe armağandır. Çünkü bizden sonra çocuklarımıza bırakacağız. Herkesin bu konuda duyarlılık göstermesi bizleri mutlu eder. Bu minvalde aile ormanlarının da kurulduğunu özellikle belirtmek isterim. Amacımız doğa bilinci oluşturmak ve tabiatı korumak, kollamaktır.” dedi.

Orman İşletme Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığına teşekkür eden Vali Ayhan, dikilen fidanların da bakımının yapıldığını hatırlatarak, en güzel hediyenin fidan en güzel mirasın da ağaç olduğunu sözlerine ekledi.

Benzer Haberler