Vali Ayhan; Regaip Kandili’ne bizleri kavuşturan yüce Allah’a hamdolsun

 Vali Ayhan; Regaip Kandili’ne bizleri kavuşturan yüce Allah’a hamdolsun

Vali Ayhan “güzel bir kış günü, bol yağışı ve nimeti ile bizleri sevindiren mübarek üç aylara ve Regaip kandili ’ne bizleri kavuşturan yüce Allah’a hamdolsun.

üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir mevsimdir. peygamberimiz üç aylar hakkında şöyle buyururlar: “recep Allah’ın ayı, şaban benim ayım, ramazan da ümmetimin ayıdır”

bu ayların başlangıcında Hz. Peygamber’in şu şekilde dua ettiği de rivayet edilmektedir:

“ey Allah’ım recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur.”

Allah ile olan bağımızı yeniden gözden geçirme ve bu manevi iklimden yararlanmak için büyük fırsat sunan kandiller; komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, dayanışma duygularını arttıran çok özel gecelerdir. bu güzel atmosferde Müslümanlar olarak Allah’ın rahmet, bereket ve mağfiretine olan arzumuzu en üst noktaya taşımalı, ihtiyaç sahiplerini gözetmeli, şehit yakınları ve gazilerimizi, büyüklerimizi, pandemi kuralları çerçevesinde ziyaret ederek gönüllerini almalıyız. huzur bulduğumuz bu müstesna zaman diliminde birbirimize karşı daha hoşgörülü ve saygılı davranmalı, iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştirmeliyiz. Regaip Kandil’inin bizlere sunduğu düşünme fırsatını kullanarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz. kardeşlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya gayret göstermeli, ibadetlerimizi aksatmamalı, kutsal kitabımız Kur’an’ı Kerim’i okumalı, tefekkür etmeli ve dualarımızla gönülleri fethetmeliyiz.

bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, Sivaslı hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin Regaip Kandil’ini tebrik ediyorum.

Benzer Haberler