Vali Ayhan “Sivas İçin Hep Birlikte Çalışıyoruz”

 Vali Ayhan “Sivas İçin Hep Birlikte Çalışıyoruz”

Sivas Valisi Salih Ayhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle ilimizde görev yapan basın mensupları ve kurum-kuruluşlarda görev alan basın çalışanlarıyla ile bir araya geldi.

Hamidiye Kültür Bahçesi Hara Restoran’da gerçekleşen programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Farklı bakış acılarımız, olaylara farklı yaklaşımlarımız olacaktır ancak ortak paydamız Sivas’tır. İlimiz basınının gayretleri, gösterdiği duyarlı habercilik anlayışı ve ilimize değerli katkıları için teşekkür ediyorum. Sivas’ımızın dünyaya açılması, tanıtılması gibi önemli konularda ilimiz basınının bizlerle aynı hedefe odaklanmasından dolayı da ayrıca mutluluk duyuyorum” dedi.

Halkın etkili ve güçlü sesi olan basının, yaşadığımız bölge ve dünyada gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması ve yönlendirilmesi gibi önemli görev ve sorumluluklar üstlendiğini hatırlatan Vali Ayhan, “Bilişim çağının yaşandığı günümüzde basının önemi ve etkisi de giderek artmıştır. Bugün artık dünyanın neresinde olursa olsun bilgiye ulaşma, haber alma, haber ulaştırma saniyelerle ölçülmektedir” ifadelerini kullandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Basın Milletin Müşterek Sesidir” vecizesini hatırlatan Vali Salih Ayhan, “Sivas ile ilgili gelişmeleri gerek Sivas gündemine gerekse ulusal ve uluslararası platformlara taşıyan medya çalışanlarımızın 2023 Sivas hedefimize doğru bizlerle birlikte ortak hareket ederek şehrimizi ilgilendiren konulara da hassasiyetle yaklaşımlarından dolayı bahtiyarlık duymaktayım. Sivas’ın her alanda ülkemizde üst sıralarda yer alması yönünde ortaya koyduğumuz projelerimizde bizlerle birlikte hareket eden Sivas basını; özellikle son dönemlerde Sivas’ımızda hemen her alanda büyük bir gelişim ve değişim süreci ile bu sürecin başarıya ulaşması, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve desteğinin sağlanması noktasında duyarlılık göstermektedir. Bu doğrultuda şunu net bir şekilde söyleyebilirim. Sivas için hep birlikte çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazeteciler ile idareciler gününün aynı tarihte kutlanmasının da sevindirici olduğunu anımsatan Vali Ayhan, “Büyük gayretlerle alın teri ve emek harcayarak geniş bir coğrafyada hizmet veren, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan, vatandaş ile devlet arasındaki iletişime katkı sunan siz değerli basın mensuplarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ebediyete irtihal eden basın mensuplarını da unutmayan Vali Salih Ayhan, “Adem Yavuz, İsmail Güneş, Hakan Tipiler, Hidayet Çolakoğlu, Nazım Düz, Fikret Ünsal ve Yusuf Doğan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kabirleri nur, mekânları cennet, makamları âli olsun diyorum. İlimiz basınının gayretleri, gösterdiği duyarlı habercilik anlayışı ve ilimize değerli katkıları için tekrar teşekkür ediyor, basın kuruluşlarına, ilkeli ve tarafsız bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diliyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum” diye konuştu.

Sıcak ve samimi havada gerçekleşen programda basın mensupları da duygu ve düşüncelerini paylaştı. Gazetecilerden gelen sorulara da içtenlikle cevap veren Vali Ayhan, basın müzesi projesini de hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

Programın sonunda gazetecilere İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Bir Şehirden Daha Fazlası, Sivas” adlı kitap-albüm hediye edildi.Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler