Vali Dr. Şimşek Sivas’taki Yatırımları Yerinde İnceledi

 Vali Dr. Şimşek Sivas’taki Yatırımları Yerinde İnceledi

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, inşaat çalışmaları devam eden Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Aşık Veysel İlkokulu-Ortaokulu ve öğretmen evinde incelemelerde bulundu.


Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve ilgili kurum temsilcileri ile birlikte ilimizde çalışmaları devam eden 1071 yatak kapasiteli Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Danişment Gazi Mahallesi TOKİ konutları içerisinde yapımı tamamlanan ve son düzenlemelerin yapıldığı Aşık Veysel İlkokulu/Ortaokulu ile Yüceyurt Mahallesi’nde 6 katlı, 210 yataklı ve içerisinde çok sayıda donatıyı bulunduran öğretmenevi inşaatında incelemede bulundu.


– Aşık Veysel’in İsmi Yeniden Yaşatılacak


Aşık Veysel İlkokulu/Ortaokulu’nda açıklamalarda bulunan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, bugünkü mesaisini ilimizde devam eden yatırımlara ayırdığını söyleyerek, “Sabah saatlerinde Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde incelemede bulunduk. Şimdi de Danişment Gazi Mahallemizdeyiz. Aşık Veysel İlkokulu/Ortaokulu’nda inceleme yapıyoruz ve memnuniyetle görüyoruz ki okulumuz son aşamaya gelmiş. İnşallah yeni eğitim ve öğretim döneminde hizmete açılmış olacak. Okulumuz 24 derslikli. Okulumuz teknolojiyle donatıldı ve sosyal, kültürel ve sportif imkanlar da olacak. Böylece Aşık Veysel’in ismi okulumuzda yeniden yaşatılmış olacak.” dedi.


Okula aşık geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel’in adının verildiğini söyleyen Vali Dr. Şimşek, “Aşık Veysel, bu topraklarda doğmuş ve büyümüş, sadece ilimizin ve ülkemizin değil dünyanın da bir değeri. Onun insanlığa verdiği sevgi, hoşgörü ve kardeşlik mesajını okulumuza adını vererek yaşatmak istiyoruz. Okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


– Hilmi Bilgin: Şehrimize Hayırlı Olsun


Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, yeni eğitim döneminde öğrencilerin modern okuluna kavuşacağını söyledi.


Yeni yol açma ve kanalizasyon işlemlerinin Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü söyleyen Başkan Bilgin, “Mahallemizin çocukları, gençleri burada eğitimlerine devam edecek. Bu şehri kalkındıracak ve değer katacak eserleri ortaya koymakla mükellefiz. Arkada gördüğümüz okulumuz bunlardan biridir. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi.


İncelemelerde Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, İl Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Sivas Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Mustafa Doğan ve diğer ilgililer de yer aldı. Haber Foto: Sivas valiliği

Benzer Haberler