Vali Dr. Yılmaz Şimşek Yıldızeli İlçesini Ziyaret Etti

 Vali Dr. Yılmaz Şimşek Yıldızeli İlçesini Ziyaret Etti

Vali Dr. Yılmaz Şimşek ilçe ziyaretleri kapsamında termal, kış ve doğa turizmi ile öne çıkan Yıldızeli’nde gezi ve incelemelerde bulundu.


İlçede ilk olarak kaymakamlığı ziyaret eden Vali Şimşek, Kaymakam Şeref Gülyer’den brifing alarak şeref defterini imzaladı. Sıcak karşılamadan dolayı ilçe halkına teşekkür eden Vali Dr. Yılmaz Şimşek, daha sonra muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarlarla tek tek tanışan ve taleplerini dinleyen Vali Şimşek, onların devlet ile vatandaş arasında bir köprü olduğunu belirterek “Hep birlikte çalışarak, taleplere cevap vereceğiz” dedi.


Vali Şimşek Yıldızeli TOKİ Konutlarını İnceledi
Yapımı devam eden Yıldızeli TOKİ konutlarında incelemelerde bulunarak ilgililerden bilgi alan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Cami Mahallesi’nde 8 blok 154 daire, cami ve ticaret merkezinden oluşan yeni yaşam alanının ilçeye hayırlı olmasını diledi.


Belediyeye Ziyaret, Esnaflarla Hasbihal
İlçe temasları kapsamında Yıldızeli Belediyesini de ziyaret ederek Başkan Mehmet Sabit Karakaş’tan tamamlanan yatırımlar ve devam eden projeler hakkında bilgi alan Vali Şimşek, daha sonra esnafları ziyaret edip, hayırlı kazanç temennisinde bulundu. Çocuklarla da yakından ilgilenen Vali Şimşek, vatandaşlarımızla da sohbet etti.


Yıldızeli Canlı Hayvan Pazarı Kurban Bayramından Önce Açılıyor
Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Yıldızeli Belediyesi tarafından yapılan ve Kurban Bayramı öncesi açılması planlanan 5 bin başlık Canlı Hayvan Pazarında da incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Mehmet Sabit Karakaş’tan bilgi alan Vali Şimşek tesisin ilçeye hayırlı olmasını diledi.


İlk Köy Ziyaretinde Şehit Ailesine Gitti
Vali Yılmaz Şimşek, ilk köy ziyaretini de Yıldızeli ilçesinde Yavu köyüne gerçekleştirdi. Köyde ilk olarak 2006 yılında Bitlis’in İçgeçit köyünde yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Jandarma Komando Onb. Erdal Kavallı’nın hanesine ziyarette bulunan Vali Şimşek, şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ise sağlıklı ömür diledi.
Daha sonra yöre halkı ile köy kıraathanesinde bir araya gelen Vali Dr. Yılmaz Şimşek, köy halkına misafirperverliği için teşekkür ederek taleplerini dinledi. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler