Vali Salih Ayhan, Akıncılar ve Gölova’da

 Vali Salih Ayhan, Akıncılar ve Gölova’da

Sivas Valisi Salih Ayhan, Akıncılar ve Gölova ilçesinde bir dizi açılış ve incelemelerde bulundu.

Vali Salih Ayhan ilk olarak toprağı bereketli, insanı hareketli, kavun diyarı Akıncılar ilçesini ziyaret etti. Göreve yeni başlayan Akıncılar Kaymakamı Salih Kartal ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Ayhan, kaymakamlıkta devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Akıncılar Modern Bir Hastaneye Kavuştu
Vali Salih Ayhan, Akıncılar ilçe programı kapsamında kısa süre önce hizmet vermeye başlayan 10 yataklı devlet hastanesini ziyaret ederek ilgililerden bilgi aldı. Vali Ayhan, hastanenin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Vali Ayhan’dan Esnaf Ziyareti
Akıncılar halk pazarında esnafları da ziyaret eden Vali Salih Ayhan, ilçenin üretim potansiyeline vurgu yaparak; “Çalışkan, özverili ve sıcakkanlı esnaflarımız ile halkımızın hal hatırını sorup, hasbihal ettik. Esnaflarımıza hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.” dedi.

Kadın Kooperatifleri Her Yerde…
Vali Salih Ayhan, Akıncılar ilçesinde bulunan kadın kooperatifini ziyaret ederek, üretime yönelik çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Vali Ayhan ilçede olmayan pastaneyi de kadın kooperatifinin açmasının gurur verici olduğunu söyledi.

Mantık, Düşünme, Strateji, Hareket
Vali Salih Ayhan, Akıncılar İlkokulunu da ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi. ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ projesi kapsamında okulda oluşturulan kütüphanenin açılışını da gerçekleştiren Vali Ayhan, çocukların etkinliklerine eşlik ederek onlara çeşitli ikramlarda bulundu.

Okuldaki idareci ve öğretmenlerle de sohbet eden Vali Salih Ayhan; “Sınır çizen değil yol açan olun. KÖPRÜ Projesiyle öğrencilerimizi izleyip, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) ile eksikleri tamamlayalım. Sivas İçin Kitap Vakti, Spor Sivas, Sanat Sivas gibi projeleri ise öğrencilerimiz için bir fırsat.” dedi.

Vali Ayhan, Muhtarı Dinledi
Vali Salih Ayhan, Akıncılar programının sonunda muhtarlarla görüştü. Muhtarları önemsediğini belirten Vali Ayhan; “Sizler, sahada bizim dokunan elimiz, gören gözümüz, işiten kulağımızsınız. Devletimizin, ülkemizin en ücra köşesine kadar ulaştığı kılcal damarlarsınız” dedi.

Vali Ayhan, Gölova’da
Vali Salih Ayhan, günün ikinci ziyaretini Gölova ilçemize gerçekleştirdi. Önemli kuş ve doğa alanı Gölova Gölü’nün yer aldığı, ilimizin kuzey ve doğu bağlantısındaki ilçemizde görevine yeni başlayan Gölova Kaymakamı Taha Genç ve ilçe protokolünce karşılanan Vali Ayhan, kaymakamlıkta devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Şehit Sümer Deniz Çok Programlı Anadolu Lisesine Ziyaret
Vali Salih Ayhan Gölova ilçe ziyaretleri kapsamında Şehit Sümer Deniz Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti. Sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Vali Ayhan, öğrencilerin hedeflerine ulaşmasını temenni ederek onlara derslerinde başarı diledi. Vali Ayhan daha sonra okul müdürleri ile bir araya gelerek beklentilerini dile getirdi. KÖPRÜ Projesi ile DYK’ya önem verilmesini isteyen Vali Ayhan; ilimizdeki sosyal, kültürel ve sportif projelerin de öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacağını dile getirdi.

Esnaflar Unutulmadı
Vali Salih Ayhan, Gölova’da esnafları ziyaret ederek bir süre işyerlerine konuk oldu. Esnafların ilçenin can damarı olduğunu belirten Vali Ayhan, hayırlı kazanç diledi. Vatandaşlarla da sohbet eden Vali Ayhan, kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu söyledi. Vali Salih Ayhan il merkezinde sürdürdüğü hane ziyaretlerine burada da sürdürdü. Gölova ilçemizde; hane ziyaretinde bulunan Vali Ayhan, taleplerini dinleyerek, aileye günün anısına hediye takdim etti.

Programlara; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, İl Jandarma Komutanı V. J. Mly. Alb. Murat Cebenay, İl Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, İl Sağlık Müdürü F. Selçuk Moğulkoç, İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, ilçe protokolü ve ilgililer katıldı.

Benzer Haberler