Vali Salih Ayhan, Şarkışla ve Altınyayla’yı Ziyaret Etti

 Vali Salih Ayhan, Şarkışla ve Altınyayla’yı Ziyaret Etti

Sivas Valisi Salih Ayhan, merkeze bağlı Söğütcük köyünü ziyaret ederek, Sarkışla ve Altınyayla ilçelerinde bir dizi programlar gerçekleştirdi.

Mesaisine Söğütcük köyü ile başlayan Vali Salih Ayhan, ilk olarak Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınmayı Destekleme Programları kapsamında 740 m² ahır ve 760 m² gezinti alanı ile toplam 1500 m² alanda 163 büyükbaş hayvan yetiştiren Zeynel Karaca’ya ait işletmeyi ziyaret etti.

Sivas’ın her bir köşesinde hayvancılığın gelişerek yaygınlaştığını görmekten dolayı mutlu olduklarını kaydeden Vali Ayhan, “Standartları yakalamış olan bu tesisi köyümüze kazandıran, Sivas’ın hayvancılığına katkı sağlayan Zeynel Karaca’yı ve ailesini tebrik ediyorum.” dedi.

-Üretmeye, Ürettikçe Güçlenmeye Devam Edeceğiz

Vali Ayhan, daha sonra Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün öncülüğünde Sivas İŞKUR İl Müdürlüğünün destekleri ile Söğütcük köyünde başlatılan peynir üretim kursunu ziyaret etti. Anadolu kadınının gayretlerini görmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Vali Ayhan, “Üretmeye, ürettikçe güçlenmeye devam edeceğiz. Kadının güçlenmesi demek ailenin sağlamlaşması demektir. Özgüveni yüksek bireylerin de yetiştirilmesi demektir.” dedi.

-Köylerimizdeki Öğrencileri, Şehirdeki Öğrencilerden Ayrı Tutmuyoruz

Vali Salih Ayhan, Söğütçük köyünde son olarak ilkokul ve anaokulunu ziyaret etti. Öğrencilerle yakından ilgilenerek kitap hediye eden Vali Ayhan, “Köylerimizdeki öğrencileri, şehirdeki öğrencilerden ayrı tutmuyoruz. Köy okullarındaki öğrenciler bizim için kıymetli. ” dedi.

-Vali Ayhan Muhsin Yazıcıoğlu Anı Evi’nde İncelemelerde Bulundu

Vali Salih Ayhan, Söğütcük köyü temaslarının ardından Şarkışla ilçesine bağlı Elmalı köyüne geçti. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun anılarının gelecek kuşaklara aktarılması için İl Özel İdaresi tarafından yapılan Muhsin Yazıcıoğlu Anı Evi’nde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “Anı evinde iç teşhir tanzimi ve peyzaj çalışmaları da tamamlanmak üzere. Yazıcıoğlu’nun hatıraları ile burayı en kısa zamanda sevenlerinin ziyaretine açacağız.” dedi.

Vali Ayhan, daha sonra Şarkışla ilçe merkezine geçerek, Kaymakamlığı ziyaret etti. Kaymakam Necati Aktan’dan ilçede artan Covid-19 vakaları hakkında bilgi alan Vali Ayhan, tedbirlerin ve denetimlerin arttırılarak devam ettirilmesini istedi.

-Şehit Annesi Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

Vali Salih Ayhan ve beraberindekiler, kaymakamlık ziyaretinin ardından Şehit Oğuz Balıkçı’nın vefat eden annesi Hatice Balıkçı’nın (57) Şarkışla Muhsin Yazıcıoğlu Caminde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Balıkçı ailesine başsağlığı temennisinde bulunan Vali Ayhan, merhume Balıkçı’ya Allah’tan rahmet diledi.

-Vali Ayhan Esnaflara Ziyaretlerde Bulundu

Vali Salih Ayhan, ilçe temaslarına esnaf ziyaretleri ile devam etti. İş yerlerini tek tek ziyaret eden Vali Ayhan, son günlerde ilçede artan Covid-19 vakarına dikkat çekerek, esnaflara maske, mesafe ve temizlik konularında uyarılarda bulunarak maske hediye etti.

Vali Salih Ayhan, Şarkışla programlarının ardından Cemel Beldesi’ne de uğradı. Belediye Başkanı Gani Öztürk’ü makamında ziyaret eden Vali Ayhan, beldede yürütülen çalışmalar ve hazırlanan projeler hakkında bilgi aldı.

İlçe temaslarına Altınyayla ilçesi ile devam eden Vali Salih Ayhan, kaymakamlığı ziyaret etti. Kaymakam Ahmed Tayyib Kahraman’ı ziyaret eden Vali Ayhan, Kovid-19 vakasının en çok görüldüğü ilçelerden biri olan Altınyayla’da denetimlerin daha sıkı devam edeceğini söyledi.

Vali Salih Ayhan, Altınyayla’da son olarak Altınyayla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret etti. Altınyayla ekonomisine katkı sunan hünerli kadınları tebrik eden Vali Ayhan, “İlçelerimizde kadın kooperatiflerini önemsiyoruz.” dedi.

İlçe ziyaretlerine Yunus Emre Temel, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız ile Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ katıldı. Haber: Tülay ÇAKMAK

Benzer Haberler