Vali Salih Ayhan Suşehri ve Koyulhisar’da

 Vali Salih Ayhan Suşehri ve Koyulhisar’da

Sivas Valisi Salih Ayhan, ilçe programları kapsamında Suşehri’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.
İlk olarak kaymakamlığı ziyaret eden Vali Ayhan, Kaymakam Hidayet Sarı, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ve ilçe protokolü ile bir araya gelerek, Suşehri’nde devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Daha sonra Suşehri İlçesi Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Suşehri Kaymakamlığı Salonunda yapılan toplantıya; ilçe kaymakamı ve belediye başkanı ile il-ilçe protokolünün emniyet, jandarma ve adli yetkilileri katıldı. Sivas genelinden hareketle Suşehri özelinde asayiş, narkotik ve terörle mücadele konularında sunum yapıldı.


Sivas, İlçeleriyle Emin Bir Şehir, Güvenli Bir Şehir
Toplantı sonrasında değerlendirme yapan Vali Salih Ayhan, “Sivas, ilçeleriyle emin bir şehir, güvenli bir şehir. Her kesin ve kesimin rahatlıkla hayatını idame ettirebildiği bir Anadolu şehri. Bu sebeple, bu güzel özelliklerini muhafaza etmesi için var gücümüzle gayret edeceğiz. Suç odaklarına fırsat vermeyeceğiz. Devletimizin kanunlarına muhalefet eden, güvenliğimizi, huzurumuzu ve sağlığımızı tehdit eden her kim olursa kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. Suşehri ilçemizde de bu anlamda esaslı bir sıkıntı yok, inşallah olmayacakta. Ama geçiş güzergahında olması tedbirli olmamızı gerektiriyor. Asayiş toplantılarımızı ilçelerimizde de yapacağız. İlk olarak Şarkışla’da yaptım bugün Suşehri’ndeyiz. İlerleyen zamanlarda diğer ilçelerimizde yapacağız. Ben ilçemizde görev yapan tüm emniyet, trafik ve jandarma ekiplerine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.”


Esnaflar Unutulmadı
İlçede esnafları da ziyaret eden Vali Salih Ayhan, vatandaşların Ramazan aylarını kutladı. Esnaflara hayırlı ve bereketli işler dileyen Vali Ayhan, kendisine iletilen talepleri de not aldı. Esnafların ilçenin can damarı olduğunu belirten Vali Ayhan, “Sizlere her daim kapımız açık…” dedi.


Suşehri’ne Kütüphane-Müze Talimatı
Vali Salih Ayhan, Suşehri İlçe Halk Kütüphanesini de ziyaret ederek kitapsever öğrencilerle bir süre sohbet etti. Tarihi Hürriyet İlkokulu binasında hizmet veren kütüphanenin mevcut durumu hakkında bilgi alan Vali Ayhan, binanın kıymetine vurgu yaparak; “Böylesine kimlikli ve anlamlı bir binanın, kütüphane ile birlikte müze konseptide yüklenmesi uygun olacaktır. Suşehri ilçemizin tarihine, kültürüne ve diğer değerlerine ışık tutacak bir mekânı hep birlikte kazanalım” ifadelerini kullandı.


Atatürk Ortaokuluna Ziyaret
Vali Salih Ayhan, Suşehri programları kapsamında Atatürk Ortaokulunu da ziyaret ederek öğrencilerle ve öğretmenlerle bir araya geldi. 8. sınıfları gezen Vali Ayhan, LGS hazırlık süreci ve kitap sevgisi hakkında öğrencilerle sohbet ederek onlara kitap hediye etti.


Vali Ayhan, Hane Ziyaretlerini Suşehri İlçesinde de Sürdürdü
İlçe programlarında hane ziyaretlerine de önem veren Vali Salih Ayhan, bu kapsamda Emine Ekici ile Aylin Böğrek’in hanelerine misafir oldu. Aile bireyleri ile bir süre sohbet eden ve taleplerini not alan Vali Salih Ayhan, ev halkına sağlıklı ve uzun ömür dileğinde bulundu.


Vali Ayhan, Koyulhisar’da Yanan Evlerde İncelemelerde Bulundu
Sivas Valisi Salih Ayhan, Suşehri ilçe programının ardından Koyulhisar ilçesi İkizyaka köyüne geçti. Burada çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale gelen 4 evde incelemelerde bulunan Vali Ayhan, ilgililerden bilgi aldı.Yangının çıkış nedeninin araştırıldığını ve yaraların kısa sürede sarılacağını vurgulayan Vali Salih Ayhan, dün gece yangın ihbarı alındığını ve şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangına müdahale edildiği ancak evlerin kullanılamaz hale geldiğini söyledi.


Yangın nedeninin bilinmediğini ve tespit çalışmalarının sürdüğünü anımsatan Vali Ayhan, bölgenin coğrafyasının ve evlerin statiğinin yangın hızını artırdığını ifade etti. Koyulhisar, Suşehri ve Mesudiye bölge ekiplerinin hızlı bir şekilde yangına müdahalesiyle yangının kontrol altına alındığını, 2 evde kısmi toplam da 4 ev de ciddi manada zarar oluştuğunu söyledi.


Can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu kaydeden Vali Ayhan, “Buna da şükür. Devletimiz büyüktür vatandaşımızın derdini, sıkıntısını kısa zamanda gidereceğini söyleyebiliriz. Tabi gecenin şiddetli rüzgâr olması buranın ormanının fazla olması coğrafyanın da buna müsait olması korkuya ve gerginliğe sebebiyet verdi. Ama hamd olsun ekiplerin olaya hızlı müdahale etmesi süreci kontrol etmemizi sağladı. Bizde bu gün geçmiş olsun dileklerimiz için geldik. Vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Rabbim bizi daha büyük kaza beladan muhafaza eylesin. Can sağ olduktan sonra, mal yerine gelir. İnşallah en kısa zamanda buradaki mağduriyetinde giderileceğini söyleyebilirim. Tekrar tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun” diye konuştu.

Benzer Haberler