Vali Salih Ayhan’ın 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Ders Dönemi Kapanış Mesajı

 Vali Salih Ayhan’ın 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Ders Dönemi Kapanış Mesajı

Sivas Valisi Salih Ayhan, yayımladığı mesajında, uzaktan eğitimle geçen 2020-2021 eğitim-öğretim 1. ders dönemimin tamamlandığını ifade ederek, salgın sürecinde öğrencilerin eğitim-öğretim-dönemini verimli geçirebilmelerini sağlamak amacıyla tüm imkânların seferber edildiğini söyledi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının eğitim süreci başta olmak üzere tüm kesimleri etkilediğini anlatan Vali Ayhan, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda Bakanlıklarımızın aldığı kararlar ve yerelde uygulanan tedbirler neticesinde salgın sürecini başarıyla yönettiklerini ve vaka sayılarında da büyük düşüş sağlandığını söyledi.

2020 yılının Mart ayında başlayan ve uzun süredir devam eden salgın döneminde, öğrencilerin yüz yüze eğitimden, okullarından, öğretmen ve arkadaşlarından uzun süre ayrı kaldıklarını ifade eden Vali Salih Ayhan, hem öğrencilerin hem öğretmenlerin hem de velilerin bu zor süreçte büyük fedakârlıklar gösterdiğini söyledi.

Vali Salih Ayhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Milli Eğitim Bakanlığımızın belirleyeceği takvim çerçevesinde Şubat ayında okulların açılmasının planlandığını düşünmekteyiz. Öğrencilerimiz, yakın zamanda özledikleri okul ortamına kavuşmanın heyecanını yaşayacaklar. Bizler de bu coşkuya ve heyecana hep birlikte ortak olacağız.

-Öğrencilerimiz, Ülkemizi Daha Aydın Yarınlara Taşıyacak

Öğrencilerimizin bu süreci verimli geçirmeleri için bol bol kitap okumaları, kendileri açısından son derece faydaları olacaktır. Sevgili öğrencilerimiz; okullarınızdan aldığınız eğitim ve bilgi ışığında ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz. Ülkemizin ekonomik, bilimsel, kültürel, sportif ve sosyal alanlarda dünyada adından söz ettirmesi sizlerin ve sizleri yetiştiren öğretmenlerimizin, anne-babalarınızın azim ve gayretleriyle olacaktır.

-Gayemiz, Öğrencilerimize Bilgi ve Ahlak Esaslarını Aşılamaktır

Eğitim-öğretim, yaratılmışların en üstünü olan insana layık olduğu değeri kazandırma çabasıdır. Öğretmenlerimizin yegâne gayesi yavrularımızın özünde var olan güzellikleri ortaya çıkaracak, bilgi ve ahlak esaslarını onları aşılamaktır. Salgın döneminde öğretmenlerimiz bu gayeye tavizsiz bir şekilde hizmet etmiş, evlerinin bir köşesini adeta sınıfa çevirerek öğrencilerimizin eğitimi ile yakından ilgilenmiştir. Sizlerin de bildiği üzere öğretmenlerimizin eğitim süreçlerinde başarı elde etmesi, en başta çocuğun isteği ve anne-babanın takibi ile yakından ilgilidir. Sizlerin bu bilinçte olduğunuza yürekten inanıyor, bir kemalât yolculuğu olarak nitelendirebileceğimiz eğitim sürecinde her daim öğrencilerimizin yanında olduğunuzu biliyorum.

Bizler, öğrencilerimizin yalnızca bilgi sahibi olmak için değil; bilim, teknoloji, ahlaki değerler ve sanat gibi alanlarda da kendilerini geliştirmelerini arzu ediyoruz. Onların sorumluluk alabilen, analiz yapabilen, arkadaşlarıyla sevgi ve saygı temeline dayalı ilişkiler kurabilen bireyler olarak yetişmesi ülkemizin geleceği açsısından önem arz etmektedir.

Unutulmamalı ki aldığımız tüm tedbirler, sizlerin sağlığı içindir. Salgın tam anlamıyla bitene kadar okullarınızdan, arkadaşlarınızdan uzak kalmamanız için alınan tedbirlere harfiyen uymanız gerekmektedir.

Emeklerini ortaya koyan, şehrimizde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasının her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrencilerimizin yarıyıl tatilini verimli bir şekilde geçireceklerine de inanıyor, hepsine sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum. Haber: E.Sönmez

Benzer Haberler