Vali Salih Ayhan’ın acı günü

 Vali Salih Ayhan’ın acı günü

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Sivas Valisi Salih Ayhan’ın babası Ednail Ayhan, ebediyete uğurlandı.

73 yaşında hayatını kaybeden Ednail Ayhan için ilk olarak evinin önünde helallik alındı. Daha sonra merhumun cenazesi Bayburt ili Demirözü ilçesine bağlı Çiftetaş köyü mezarlığına getirildi.  

Merhum Ayhan’ın cenazesi, oğlu Sivas Valisi Salih Ayhan tarafından kıldırıldı.

Babasına son vazifesini yerine getiren Vali Ayhan, katılımcılardan helallik isteyerek; “Kıymetli babamız, her fanî gibi emanetini sahibine teslim etti. Biz evlatları olarak ondan razıydık, Rabbim de ona rahmetiyle muamele eylesin.” dedi.

Defin işleminin ardından kendisine ve ailesine iletilen taziyeleri kabul eden Vali Salih Ayhan, “Cenazeye bizzat katılan ve uzaktan dualarıyla hüznümüzü paylaşan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim, hepimize hayırlı ve sağlıklı ömürler nasip etsin. Allah, sizlerden razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Covid-19 tedbirleri ve zorlu hava koşulları sebebiyle katılımın kısıtlı tutulduğu cenaze namazına; Tokat, Aksaray, Kırıkkale, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt valileri, Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Habib Soluk ve Ahmet Özyürek, Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer bakanlık bürokratları, vali yardımcıları, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, ilçe ve köy halkı ile Sivas’tan gelen misafirler katıldı.

Sivas Valiliği olarak ebediyete intikal eden merhum Ednail Ayhan’a yüce Allah’tan rahmet, Vali Salih Ayhan başta olmak üzere ailesine, sevenlerine ve köy halkına başsağlığı diliyoruz. Haber: T.Erdoğan

Benzer Haberler