Vali Şimşek, Akıncılar ve Koyulhisar İlçelerini Ziyaret Etti

 Vali Şimşek, Akıncılar ve Koyulhisar İlçelerini Ziyaret Etti

İlçe ziyaretlerini sürdüren Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Akıncılar ve Koyulhisar ilçelerini ziyaret etti.

Geldiği günden itibaren ilçelere tanışma ziyaretleri gerçekleştiren Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Kelkit Vadisi ilçelerinden Akıncılar ve Koyulhisar’ı ziyaret etti.

Akıncılar ilçesi ziyaretleri kapsamında ilk olarak Göllüce köyüne uğrayan Vali Şimşek, köy halkıyla bir araya gelerek taleplerini ve sorunlarını dinledi. Köy merkezinde bulunan gölet hakkında da bilgi alan Vali Şimşek, sıcak karşılamalarından dolayı Göllüce halkına teşekkür etti.

Köy ziyaretinin ardından Akıncılar Kaymakamlığına geçen Vali Dr. Yılmaz Şimşek; Kaymakam Tarık Safa Kahveci’den ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı. Devam eden ve planlanan kamu yatırımlarıyla ilgili de son durumu değerlendiren Vali Şimşek, Kaymakam Kahveci’ye görevinde başarı diledi.

– Var Gücümüzle Çalışacağız

Akıncılar ilçesi köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantıda bir araya gelen Vali Dr. Yılmaz Şimşek, kendisine iletilen talepleri dinledi. Burada muhtarlara hitap eden Vali Şimşek, “Tarım ve hayvancılıktaki potansiyeli, meşhur kavunu, yemyeşil doğası ve zengin yaban hayatı, yöresel mimarisi, kültürel birikimi ile dikkat çeken güzide ilçemiz Akıncılar’da bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kazanımlarının devam etmesi için hep birlikte var gücümüzle çalışacağız. İlçemizde yürütülen planlanan ve devam eden yatırımlardan dolayı kurumlarımıza başarı diliyor, sıcak ve samimi karşılamalarından dolayı da Akıncılar halkına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

– Vatandaşlarla Çay İçti

Akıncılar ilçe programlarına esnaf ziyaretleriyle devam eden Vali Şimşek, çarşı ve pazar esnafını ziyaret ederek hayırlı kazançlar temennisinde bulundu. Esnaf ziyaretleri sırasında çay bahçesinde bulunan vatandaşların çay ikramına iştirak ederek onlarla bir süre sohbet eden Vali Şimşek, daha sonra Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Başkan Hasan Şen’den ilçede planlanan ve yapımı devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Şimşek, ilçeye yapılacak hizmetlerde Başkan Şen’e başarı diledi. Vali Şimşek ilçede son olarak Şehit Onur Alkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Erkan Eser’in geliştirdiği proje olan Güneş Enerjisi ile Çalışan Araç Yapımı (Gençay) isimli aracı yerinde inceledi.

– Şifa Kaynağı Dut Pekmezi

Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek, Akıncılar ilçesi dönüşünde Suşehri’nde Rüstem Yüce’ye ait meyve bahçesine de uğradı. 77 dönüm üzerine 2500 meyve ağacının olduğu bahçeyi gezen Vali Şimşek, şifa kaynağı dut pekmezinin yapımı hakkında da bilgi aldı. Bahçede çalışan işçilerle sohbet eden Vali Şimşek, “Sivas’ın bereketli coğrafyasında, tarımda ürün çeşitliliği giderek artıyor. Suşehri ilçemizde büyük bir emek ve zahmetle elde edilen lezzet dolu dut pekmezinin yapılışına şahit olduk.” dedi.

– İlçe Meydanında İncelemelerde Bulundu

İlçe programlarına Koyulhisar ilçesi ile devam eden Vali Şimşek, ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret etti. Kaymakam Resul Yıldırım’dan ilçe hakkında brifing alan Vali Şimşek, Kaymakam Yıldırım’a çalışmalarında başarı diledi. Vali Şimşek Kaymakamlık ziyaretinin ardından Koyulhisar Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Belediye Başkanı Osman Epsileli’den ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Şimşek, belediye tarafından yapılan ilçe meydanında da incelemelerde bulundu. Vali Şimşek, Koyulhisar programına ‘Muhtarlar Toplantısı’ ile devam etti. İlçede bulunan mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Vali Şimşek, ilgili kurum müdürleri ile birlikte muhtarların taleplerini dinledi, yöneltilen soruları yanıtladı.

– Koyulhisar’ın İncisi Eğriçimen Yaylası

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Karadeniz’in iklim ve coğrafya özelliklerine sahip Koyulhisar ilçesinin incisi, yeşilin tüm tonlarını içinde barındıran, çam ormanlarıyla kuşatılmış eşsiz bir güzellik olan Eğriçimen Yaylası’nı gezdi. Vali Şimşek, Kaymakam Resul Yıldırım ve Belediye Başkanı Osman Epsileli’den, ormanların arasında doğal güzelliği ile kendine hayran bırakan Eğriçimen Yaylasının korunması ve gelecek nesillere olduğu gibi aktarılması için yapılacak çalışmaları hakkında bilgi aldı.

– Heyelanda Hayatını Kaybeden 15 Kişi Anıldı

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, ilçe programında son olarak 17 Mart 2005 tarihinde meydana gelen heyelan sonucu hayatlarını kaybeden 15 vatandaşımızın Koyulhisar ilçesi Sugözü köyü Kuzulu mahallesinde bulunan anıt mezarlarını ziyaret etti. Üzücü olayda annesini ve yakınlarını da kaybeden Merkez Valisi Amir Çiçek ile birlikte heyelan bölgesinde de incelemelerde bulunan Vali Şimşek, anıt mezarlar başında yapılan duanın ardından hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı dileğinde bulundu.Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler