Vali Şimşek, Hayat Ağacına Kurban Bağışında Bulundu

 Vali Şimşek, Hayat Ağacına Kurban Bağışında Bulundu

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas Belediyesi bünyesinde hizmet veren ve Türkiye’ye örnek bir yardım kuruluşu modeli olan Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankası’nı ziyaret ederek kurban bağışında bulundu.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Hayat Ağacı Gıda Bankasını ziyaret etti. Belediye Başkan Vekili Turan Topgül ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman’dan Hayat Ağacı Gıda Bankası hakkında bilgi alan Vali Şimşek, alışveriş yapan vatandaşlarla da sohbet etti. Vali Şimşek, Kurban Bayramı öncesi veren el ile alan elin güvenle buluştuğu gıdadan giyime birçok temel ihtiyacın ücretsiz verildiği Hayat Ağacı Gıda Bankası’na Kurban bağışını da yaptı.

– Türkiye’ye Örnek Bir Uygulama

Veren el ile alan elin güvenle buluştuğu derneğe, herkesi bağışa davet eden Vali Şimşek burada yaptığı açıklamada vatandaşların rencide olmadan gönül rahatlığıyla alış veriş yaptıklarını ifade ederek, “Öncelikle Sivaslı hemşerilerimin ve tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Bayramın ülkemize, milletimize, ilimize barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Bayram öncesi belediyemizin Sosyal İşler Müdürlüğünün Hayat Ağacı Derneğinin Gıda Bankasını ziyaret ettik. Gerçekten burada gördük ki çok güzel bir uygulama var. Türkiye’ye örnek olabilecek bir uygulama var. Hayırseverlerimizin bağışlarını kabul edip, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza aktarıyorlar. Bir anlamda alan elden veren ele birbirlerinin haberi olmadan bu uygulamayı gerçekleştiriyorlar. Vatandaşlarımızda sanki bir marketten alışveriş yaparmış gibi hiç rencide olmadan bu uygulamadan yararlanıyorlar.”

– Bağışlar, İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara En İyi Şekilde Ulaştırılıyor

Hayat Ağacına emeği geçenlere teşekkür eden Vali Şimşek, “Gerçekten çok güzel bir uygulama. Bu güzel uygulamayı başlatan ve bugüne kadar getiren emeği geçen tüm önceki belediye başkanlarımıza şuandaki belediye başkanımıza ve başkan yardımcılarımıza yine burada çalışan yöneticilerimize, tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Bu uygulamanın bundan sonra da devamını diliyorum. Şunu da belirtmek istiyorum vatandaşlarımız buraya kurban bağışlarını yapabilirler. Emin olsunlar ki buraya yaptıkları bağışlar ihtiyaç sahibi vatandaşlara en iyi şekilde ulaştırılıyor ve burada yine hayırsever vatandaşlarımız hangi ailelere yardım gittiğini de barkot sisteminden her zaman öğrenebilirler. Tekrar tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

Benzer Haberler