Vali Şimşek, Sel Bölgesinde İncelemede Bulundu

 Vali Şimşek, Sel Bölgesinde İncelemede Bulundu

Vali Şimşek, Suşehri ilçesinde dün yaşanan yoğun yağış nedeniyle Gemin Deresi’nin taşması sonucu selden zarar gören Solak ve Karaağaç köyü Tepeköy mezrasını ziyaret etti.
Selden zarar gören evleri, tarım arazilerini ve seraları inceleyen Şimşek, burada yaptığı açıklamada, zarara uğrayan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.
Sivas genelinde birkaç gündür yoğun yağış olduğunu belirten Şimşek, “Bu yağış dün itibarıyla etkisini artırdı, bazı ilçelerimizde de zararlara ve hasarlara sebebiyet verdi. Özellikle Suşehri, Zara ve Kangal ilçelerimizde gerek köy yollarımızda gerekse köy içi yollarımızda bozulmalar oldu.” ifadelerini kullandı.
Tepeköy mezrasında 7 hanenin selden zarar gördüğünü aktaran Şimşek, şunları kaydetti:
“Vatandaşlarımız hanelerinden tahliye edilerek öğretmenevine yerleştirildi. Aynı şekilde Aksu köyümüzde de maalesef 40 kuzu sele kapılarak telef oldu. Seralarda bazı hasarlar var, onu da yerinde inceledik. Arkadaşlarımız hasar tespit çalışmalarına başladı, bir taraftan DSİ, bir taraftan İl Özel İdare gerekli müdahaleleri yapıyor. Bir daha böyle sel felaketi yaşanmaması adına gerekli çalışmaları yapıyoruz. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, inşallah vatandaşlarımızın zararlarını ve mağduriyetlerini öğreneceğiz.”
İncelemede Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın, Suşehri Kaymakamı Ahmet Korkmaz, Devlet Su İşleri 19. Bölge Müdürü Zafer Aslan ile diğer ilgililer de yer aldı. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler