Vali Şimşek, Suşehri’ni Ziyaret Etti

 Vali Şimşek, Suşehri’ni Ziyaret Etti

Her fırsatta ilçelerde incelemelerde bulunan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, bu kapsamda Suşehri’ni ziyaret etti.

Çeşitli programlara katılmak üzere Suşehri ilçesine giden Vali Dr. Yılmaz Şimşek, ilk olarak Kemalpaşa İlkokulu’nu ziyaret etti. Hafta başında uyum eğitimlerine başlayan 1. sınıfları ziyaret eden Vali Şimşek, tüm öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Suşehri temasları kapsamında görevine yeni başlayan Kaymakam Ahmet Korkmaz’ı makamında ziyaret etti. Suşehri’nin önemli bir merkez olduğunu söyleyen Vali Şimşek, Kaymakam Korkmaz’a görevinde başarı diledi.

İlçe temaslarında esnaf ziyaretlerine önem veren ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Şimşek, Suşehri’nde de iş yerlerine uğradı. Dükkanları tek tek gezen Vali Şimşek, esnaflara hayırlı ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, daha sonra Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel’i makamında ziyaret etti. Suşehri’nde devam eden çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Yüksel’den bilgi alan Vali Şimşek, il genel meclis üyeleri ile de görüştü.

Vali Şimşek’in Suşehri ziyaretinde bir sonra ki durağı muhtarlar toplantısı oldu. İlçe ve köy muhtarları ile bir araya gelen Vali Şimşek, muhtarların talep ve sorunlarını not alarak ilgili kurumlara talimatlar verdi.

Muhtarların önemine değinen Vali Dr. Yılmaz Şimşek, “Vatandaşlarımızın sorunlarını bilen sizsiniz ve sizinle yakın bir şekilde çalışmak istiyoruz. Köylerimizi de ziyaret ederek sorunları yerinde görmek istiyoruz. Amacımız köylerde yaşam standartlarını yükseltmek.” dedi.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, kendisini dedesinin evine davet eden Hüseyin Ozan Görücü’yü ve ailesini de ziyaret etti. Görücü ailesi ile bir süre sohbet eden Vali Şimşek, misafirperverliklerinden ötürü kendilerine teşekkür etti. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler