Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek İlçe Ziyaretlerine Başladı

 Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek İlçe Ziyaretlerine Başladı

Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek ilçe ziyaretlerine, 1996 yılında kaymakam olarak görev yaptığı Doğanşar’dan başladı.


İlk olarak Dipsizgöl ve Şelalesini ziyaret eden Vali Şimşek, göl çevresinde, yemyeşil doğası ve temiz havasıyla yaz boyu ziyaretçilerini ağırlayan şelalede incelemede bulundu.


Doğanşar Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek, Kaymakam Yunus Emre Yıldız’dan ilçe hakkında brifing aldı.


Vali Şimşek, Muhtarları Dinledi
Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek, kaymakamlık toplantı salonunda muhtarlarla görüştü. Muhtarları önemsediğini belirten Vali Şimşek; “Sizler, sahada bizim dokunan elimiz, gören gözümüz, işiten kulağımızsınız. Devletimizin, ülkemizin en ücra köşesine kadar ulaştığı kılcal damarlarsınız” dedi.


Doğanşar Belediyesini ziyaret eden Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek, belediyenin hizmetleri ile ilgili bilgi aldı. Belediye Başkanlığı önünde bulunan Ahmet Ayık parkını da gezen Vali Şimşek, ilçe halkıyla sohbet etti.


İlçede bulunan Alabalık Çiftliğini de ziyaret eden Vali Şimşek, Doğanşar’ın serin sularında yetişen lezzetli alabalıklarla ilgili bilgi alarak, tesisi gezdi.


Şehit Babasına Ziyaret
Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek’in bir sonraki durağı ise şehit evi oldu. Doğanşar Ütük köyünde şehit Piyade Er Mustafa Bektaş’ın babasını ziyaret eden Vali Dr. Şimşek, şehidimizin babası Lütfi Bektaş’ın hatırını sordu.


Doğanşar Kozlu Köyüne Ziyaret
Doğanşar’a bağlı Kozlu köyünü ziyaret eden Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek, köy halkı ile bir araya gelerek taleplerini dinledi. Köyde kömbe yapan teyzeleri de ziyaret eden Vali Şimşek, teyzelerle beraber kömbe yaptı.


Doğanşar İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret eden Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek, kahraman güvenlik güçlerimize görevlerinde başarılar diledi.


Vali Şimşek ayrıca geçtiğimiz yıllarda düzenlenen ilçe kütüphanesini de inceleyerek kütüphane yetkilisinden bilgi aldı.


Hafik İlçesini Ziyaret Etti
İlçe ziyaretlerine Hafik ile devam eden Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Hafik Kaymakamı Kadir Algın’dan ilçedeki çalışmalar hakkında brifing aldı.


Hafik kaymakamlığı ziyareti sonrası ilçe merkezinde faaliyet gösteren esnafları iş yerlerinde uğrayan Vali Şimşek, onlarla hasbihal ederek hayırlı kazançlar diledi.


Hafik İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek, güvenlik güçlerine görevlerinde başarı diledi.


Şehit Jandarma Uzman Çavuş Adem Çelik’in Hafik’teki evini ziyaret eden Vali Şimşek,  kahraman şehidimizin ailesiyle bir araya geldi. Vali Şimşek, kıymetli ailelerimizin taleplerini dinleyerek her zaman yanlarında olduğunu ifade etti.


“Köyler Yaşamalıdır”
Anadolu’nun kalkınması hem de göçün önlenmesine çözüm sunan ‘Köyler Yaşamalıdır’ projesi ile yeni yerleşim yerleri sahiplerini buldu.
Sivas İl Özel İdaresi koordinesinde, vatandaşların köylerine geri dönmesini sağlamak amacıyla hazine arazisine tek tip 52 konut inşa edildi. Projede yapılan evlerle vatandaşlar hem doğduğu topraklara geri dönüyor hem de köylerden büyük şehirlere göç engelleniyor.


Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek de Günyamaç köyünü ziyaret ederek, 52 adet konutun yer aldığı yeni yerleşim yerini inceledi.


Hafik Gölü Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor
Hafik Gölü’nün ekolojik sistemini tüm güzellikleriyle koruyacak olan çevre düzenleme projesinde çalışmalar sürüyor. Vali Sn. Dr. Yılmaz Şimşek, göl çevresinde incelemelerde bulunarak ilgili idari ve teknik sorumlulardan bilgi aldı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında, Sivas Valiliği himayelerinde İl Özel İdaresi’nin marifetiyle gölün eko sistemine uygun ahşap ve taş ağırlıklı düzenleme çalışmaları yapılacak.


Bölgede çalışmaların özenli ve hassasiyetle yürütüldüğü alanı gezen Vali Şimşek, gölün çevre düzenlemesi sonrası doğallığının korunarak insanların nefes alabileceği daha fonksiyonel bir alan olacağını belirtti. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler