Vatandaş belediyeden kapalı durak istiyor

 Vatandaş belediyeden kapalı durak istiyor

İlçe merkezinde Dörtyol kavşağındaki iki durak ve Ziraat bankası karşısında bulunan otobüs bekleme yerinde bulunan açık duraklar yerine vatandaşlar, belediyeden kapalı durak yapılmasını istiyor.

Otobüs bekleyen vatandaşlar, yazın sıcaktan kışın ise Divriği’nin sert geçen yağmur ve soğuğundan korunmak için kapalı durak istiyor.

“Sıcaktan ve yağmurdan korunmak istiyoruz”

 Vatandaşlarla yapmış olduğumuz sohbette “Kapalı Durak önemli mutlaka olması gerekiyor. Özellikle kış günlerinde daha da zorlanıyoruz. Yağmurda veya karda vatandaş ıslanıyoruz. Kar ve yağmurun şiddetti olduğu zaman kapalı durak olmadığı için yolda bekleyen insanların ayakları ıslanıyor.

Divriği’de az 4 adet kapalı durak olması lazım. Yaşlı insanlar için de kötü bir durum yerlere taşlara oturuyoruz” dediler.

Açık bekleme durakları çocuklar içinde tehlike oluşturuyor.  Araçların biri geliyor, diğeri gidiyor, çocuklar yola koşuyor. Geçenlerde şiddetli yağmurda saklanacak durak olmadığı için çok ıslandım hasta oldum diyen vatandaşlar var.

“Yaşlılar ve çocuklar dakikalarca ayakta bekliyor”

Vatandaşlar, yetkililere seslenerek bir an önce kapalı durak yapılmasını istedi; “Otobüsleri hem sıcak hem de bazen yağmur altında bekliyoruz. Yaşlılar ve çocuklar dakikalarca ayakta bekliyor. Otobüs Bekleyenler kalabalık olduğu için durak dışında sağa sola gelişigüzel bulduğumuz yerlere oturuyoruz..

Bu alanda oturacak bir yerimizin olmasını istiyoruz. Vatandaşlar mağdur oluyor. Yetkililerden bir an evvel mevcut duraklardan en azından 4 durağı kapalıya çevirmesini istiyoruz” dediler. Haber Foto: Gizem ÖZAT

Benzer Haberler